Hlavně nezlobte...

Podpora slušného chování na turnajích dětí

Projekt HLAVNĚ NEZLOBTE... se zaměřuje na dětské turnaje od přípravek po mladší žáky, kde se zaměřuje na všechny účastníky dětských turnajů, tedy na hráče, rozhodčí, trenéry a samozřejmě i fanoušky a rodiče.

V sezóně 2020/2021 se HLAVNĚ NEZLOBTE představilo potřetí. Kampaň HLAVNĚ NEZLOBTE... působí jako nástroj podpory slušného chování na dětských turnajích ve florbalovém regionu Praha a Středočeském kraji. Důležitou součástí byla vždy kontaktní kampaň, což znamená, že promotým HLAVNĚ NEZLOBTE... dorazí na domácí turnaj oddílu, který je do kampaně zapojený a kde svými aktivitami působí na účastníky dětských turnajů.

Naším cílem pro tuto sezónu je znovu oživit téma slušného chování na dětských turnajích (i mimo ně) a na ně navázaná další témata. Budeme snažit o to, představit vzájemně všem účastníkům turnaje (rozhodčím, hráčům, fanouškům a trenérů), s jakými motivy a ambicemi jednají na dětských turnajích. Věříme, že vzájemné pochopení povede k lepší komunikaci mezi těmito skupinami, přispěje k ještě lepší atmosféře na dětských turnajích a zároveň seznámí rodiče nových malých florbalistů s florbalovým prostředím. Tématy se kterými se snaží HLAVNĚ NEZLOBTE... pracovat, jsou respekt vůči rozhodčím, trenérům i hráčům, slušná komunikace, Fair Play, jaká je optimální podpora mladého sportovce a nabalujeme další.

Základní hesla

Projekt "HLAVNĚ NEZLOBTE..." je původně celosezónní kampaň florbalového regionu Prahy a Středočeského kraje, která si klade za cíl upozorňovat na dodržování slušného chování na dětských turnajích.

Její čtyři základní hesla jsou: 

 1. Jste na turnaji dětí
 2. Florbal je hra
 3. Rozhodčí jsou lidé
 4. Toto není superfinále

Tato hesla zároveň poukazují na skupiny, kterým se kampaň věnuje, jsou jimi fanoušci, rozhodčí, hráči a trenéři. Níže si můžete v playlistu přehrát znělky ke každému heslu:

Desatero HLAVNĚ NEZLOBTE…

Nezáleží na tom, z jakého jste klubu a jakými pravidly se řídíte, toto desatero by mělo být univerzální pro všechny:

 1. Veď děti k tomu, aby milovaly sport.
 2. Chval za úsilí, ne za výsledky a vstřelené góly.
 3. Buď vzorem! Pro děti, pro hráče, pro svěřence.
 4. Fandi a podporuj, ale neurážej a nekritizuj.
 5. Respektuj rozhodčí, trenéry i protihráče.
 6. Hraj Fair play – nejen na hřišti, ale i v životě.
 7. Nejen hráči, ale i fanoušci jsou zástupci svých klubů - proto respektuj klubové hodnoty a nepoškozuj dobré jméno klubu.
 8. Oceň dobrou práci nejen svých dětí, ale i trenérů a rozhodčích - chvály není nikdy dost.
 9. Během utkání zůstávej v prostoru vyhrazeném pro diváky.
 10. Komunikuj slušně a férově.