57
  • 57 56:41
    2

DVANÁCT! Česko rozdrtilo Švédy! Suchánek ozdobil návrat i historický milník

Mužská reprezentace odstartovala EFT 2023 soubojem s domácím Švédskem, kterému nadělila historicky nejvyšší porážku. Dvanáctigólový triumf bitvu podtrhl dvěma góly jubilant Patrik Suchánek, který odehrál 100. utkání za národní tým.

Český výběr si asi nemohl přát horší nástup do prvního utkání Euro Floorball Tour než jaký si vybral v zápase proti domácím Švédům. Ti v prvních minutách naprosto dominovali na hřišti i v osobních soubojích a jen díky spoustě českého štěstí se dostali pouze do dvoubrankového náskoku. Zhruba v polovině první třetiny se ale Češi vzpamatovali a díky trefě Adama Hemerky se dostali na kontaktní rozdíl. Nedlouho na to se pak pod svůj návrat podepsal Patrik Suchánek, který oblékl reprezentační dres po čtyřech letech a ve svém stém národním utkání rovnou srovnal na 2:2.

I přes zvýšenou českou aktivitu ale v zápase stále vedli Švédové. Zlom přišel až ve druhé třetině, kdy nejprve na 4:4 srovnal Marek Beneš, a to již po třiceti odehraných vteřinách, a následně poslal Česko do vedení Filip Langer. Jeho jmenovec Forman pak zvýšil na 6:5 pro národní tým parádní trefou ve vlastním oslabení a bylo to tak Švédsko, kdo vstupoval do třetí třetiny v gólovém deficitu.

V poslední části základní hrací doby se pak strhla obrovská přestřelka, ve které padlo dohromady devět branek. Češi se poprvé v utkání dostali do tříbrankového vedení, to jim ale nikdy moc dlouho nevydrželo a góly padaly na obou stranách jako na běžícím pásu. Víc jich nakonec vsítili právě čeští florbalisté a poprvé v historii tak Švédsku nasázeli úctyhodných dvanáct branek.

Švédsko - Česko 8:12 (4:3, 1:3, 3:6)

Branky: 3. Haglund, 6. Sankell, 17. Ulriksson, 20. Ulriksson, 30. Haglund, 46. Ahrén, 53. Sjögren, 54. Sjögren - 8. Hemerka, 15. Suchánek, 19. Forman, 21. Beneš, 25. Langer, 37. Forman, 47. Pěnička, 51. Suchánek, 52. Beneš, 53. Beneš, 56. Havlas, 56. Besta. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: Torell-Hagström 19 – Bauer 31. | MATCH CENTER | Český florbal TV

Sestava Česka: Bauer (Jurco) - Hemerka, Němeček, Suchánek, Krbec, Rýpar, Zouzal - Havlas, Langer, Beneš - Forman, Pěnička, Buršík - Majer, Hanák, Deolng - Besta, Punčochář, Tokoš.