• 59 58:30
    SV Wiler-Ersigen

Bohemians urvali vítězství ve svém premiérovém utkání Champions Cupu!

Hráči Bohemians slaví výhru v prvním zápase Poháru mistrů | foto: FbŠ Bohemians

Bohemians za sebou mají své historicky první utkání v rámci Poháru mistrů, ve kterém doma vyzvali švýcarský Wiler.

FbŠ Bohemians - SV Wiler-Ersigen 5:4 (3:1, 1:3, 1:0)

Úvodního tlaku v prvním zápase jižní konference Champions Cupu využil Tomáš Kvasnica, který soupeři sebral míček po nepřesné rozehrávce a poslal tak Bohemians do brzkého vedení 1:0. Ještě před polovinou první části už to navíc bylo 2:0 pro domácí a Wiler byl pár minut značně otřesen. S přibývajícími minutami se do toho však opřel a po kontaktní trefě Radka Sikory zvonila za pražským brankářem dokonce dvojtyč. Do samostatného úniku se dostal Marco Andreas Louis, který trefil nejprve Tomáše Hyršla a následně pak boční tyčku, od které se míček odrazil do druhé boční tyče a ven z brány.

Ve druhé třetině švýcarský mistr přidal zejména na tlaku a tvrdosti a každý souboj tak Bohemians značně bolel. Švýcarský tým z toho ale vytěžil maximum, neboť v končící 27. minutě využil chybné rozehrávky Matyáše Krebnera a snížil na kontaktní rozdíl 2:3. Klokani se pak ještě jednou dostali do vedení o dvě branky, Wiler ale druhou část hry zakončil srovnávací trefou na 4:4 a potvrdil tak svůj výkonnostní vzestup.

Hrdinou třetí třetiny a potažmo celého zápasu se nakonec stal Matyáš Krebner, který v minulosti za Wiler dokonce sám hrál. V tomto duelu ale svůj bývalý klub pohřbil dvěma góly, které rozhodly o vítězství Bohemians 5:4. Ve svém prvním utkání na Poháru mistrů se tak klokani hned těší obrovské výhře.

Branky: 5. Kvasnica, 10. Batkovič, 20. Krebner, 34. Buršík, 57. Krebner - 15. Sikora, 27. Vahlgren, 36. Laubscher, 39. Persici. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 19 - Yanick Flury 17. | MATCH CENTER