Dramatické úvodní finále 1. ligy mužů rozhodly nájezdy! Kdo urval vedoucí bod?

Finále mezi Kladnem a Bulldogs | foto: Kanonýři Kladno

Druhá nejvyšší mužská soutěž odstartovala finálovou sérii mezi Kladnem a Bulldogs. Oba týmy bojovaly o přímý postup do Livesport Superligy.

Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno 3:4sn (2:0, 0:3, 1:0, 0:0) | Stav série: 0:1

První finálový duel 1. ligy mužů byl jako na horské dráze a oba kádry se v něm střídaly ve vedení. To první si připsali domácí, kteří drželi náskok již 2:0, ale ve druhé třetině inkasovali tři branky a jejich soupeř je tak rázem přeskočil. Vše se rozhodovalo až ve třetí části, v níž se podařilo Kanonýrům srovnat trefou Jakuba Bohuslávka. Duel tak za stavu 3:3, jako to pravé snové finále, dospěl až do prodloužení, ve kterém se však diváci rozuzlení nedočkali. V následujících samostatných nájezdech nakonec vítěznou branku vstřelil Jakub Marek, který tak rozhodl o prvním bodu série pro Bulldogs Brno.

Branky: 7. Fojtík, 10. Janda, 55. Bohuslávek - 23. Gregr, 28. Gregr, 37. Vágner, N Marek. Rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Jakub Janoušek 10 - Martin Koudelka 7. | MATCH CENTER | STUDIO 1. LIGA