Semifinálová dramata! Superfinále se přiblížil Tatran, ve Vítkovicích rozhodovalo prodloužení

Střet florbalistů Vítkovic a Boleslavi při čtvrtém semifinále Livesport Superligy | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Komu utekly čtvrté zápasy semifinále Livesport Superligy, o hodně přišel. Úchvatné momenty nabídly obě nedělní bitvy, z nichž nakonec vyšly vítězně Tatran a Vítkovice. Pražané tak uzmuli mečbol, který mohou proměnit již ve středu. Pro Ostravany pak jde o veledůležité srovnání série na 2:2, i když ještě ve třetí třetině prohrávali.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – ESA logistika Tatran Střešovice 3:7 (0:0, 0:4, 3:3) | série 1:3

Bezgólová první třetina slibovala drama také do další fáze střetnutí, nicméně Tatran byl proti. Hráčům z Jižního Města nasázel mezi 22. a 32. minutou čtyři trefy a měl situaci naprosto pod kontrolou. Hned dvakrát přitom slavil branku Marek Beneš. Chodovští přesto stále bojovali a přiblížili se na stav 3:5 zkraje poslední desetiminutovky.

Divoký závěr ovšem dovedly Střešovice k vítězství, byť neproměnily trestné střílení. Zato Chodov ještě zkoušel snížit, ale jeho čtvrtá trefa nakonec uznána nebyla. Vítěz základní části superligy tak je jediné vítězství od postupu do BigBoard Superfinále, o nějž bude usilovat už tuto středu doma.

Branky: 44. Votava, 48. Vávra, 52. Vávra – 22. Beneš, 28. Havlas, 31. Beneš, 32. Boček, 41. Kisugite, 58. Havlas, 60. Beneš. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 747. Zásahy brankářů: Hodík 22 – Jurco 23. MATCH CENTER | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – Předvýběr.CZ Florbal MB 6:5p (1:3, 2:1, 2:1 – 1:0) | série 2:2

Velmi atraktivní průběh nabízelo semifinále Vítkovice – Mladá Boleslav od úvodního hvizdu. Již ve třetí minutě vedli Středočeši 2:1, přičemž před odchodem do šaten jim skóre ještě vylepšil Jakub Vařecha dalším gólem. Zato druhá pasáž utkání se vydařila o něco lépe Vítkovicím, jež se dotáhly na jednobrankový rozdíl. V podobném trendu navíc domácí pokračovali až do konce základní hrací doby, a tak si vynutili prodloužení po vyrovnání na 5:5.

Vítkovický zvrat dostal úspěšnou tečku právě v nastaveném čase. A to i přesto, že zápas už pomalu směřoval k nájezdům. V 68. minutě každopádně nabídl rozuzlení autor hattricku Rostislav Gattnar, když upravil výsledek do finální podoby 6:5. Po čtyřech duelech tak je série nerozhodná.

Branky: 3. R. Gattnar, 28. Fukala, 32. Fukala, 51. R. Gattnar, 53. Zubek, 68. R. Gattnar – 1. Tokoš, 2. Beneš, 19. Vařecha, 32. Delong, 52. Delong. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváků: 653. Zásahy brankářů: Souček 19 – Bauer 16. MATCH CENTER | OHLASY