Záštity turnajů

Český florbal i na základě vývoje počtu a úrovně neligových turnajů připravil systém záštit, který má pomoci klubům při organizaci těchto turnajů. Získat je možné dva druhy záštit: Záštitu Českého florbalu či Záštitu prezidenta Českého florbalu. Udělení není automatické, žadatel musí splnit předepsané podmínky. 

Záštity Českého florbalu mají za cíl podporovat turnaje, které pomáhají rozvoji florbalu. O udělení Záštity Českého florbalu rozhoduje výkonný výbor, Záštitu prezidenta Českého florbalu pak logicky uděluje sám prezident Českého florbalu, jak stojí i v názvu. Žádosti probíhají elektronickou formou přes tento online formulář. Lhůta na minimální dobu pro podání žádosti před startem turnaje je 4 měsíce.

Jak vypadají další hlavní zásady pro udělení záštit? Žádat může pouze členský subjekt Českého florbalu, organizátor ručí za dodržování fair play v průběhu akce a jeho cílem musí být šíření dobrého jména florbalu. Podáním žádosti organizátor vyjadřuje souhlas se všemi předepsanými pravidly, která naleznete ZDE.

Udělené záštity pro rok 2024

Floorball Czech Open 2024
8. - 11. 8. 2024
Praha

ŠKO-ENERGO CUP 2024
1. - 4. 8. 2024
Mladá Boleslav

Floorball Prague Games 2024
10. - 13. 7. 2024
Praha