Tatran zdemoloval Chodov. Vítkovice vykradly Boleslav neskutečným obratem!

Florbalisté Tatranu po brance v semifinále | foto: Tatran Střešovice

Ve středu se v Livesport Superlize rozehrálo očekávané semifinále, v němž vyzvali florbalisté Tatranu Chodov a Boleslav se utkala s Vítkovicemi.

ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) | Stav série: 1:0

Úvodní pražské semifinále bylo velmi vyrovnané a diváci dlouho čekali na první branku. Ta přišla až v 18. minutě, kdy se prosadil Martin Kisugite a poslal tak domácí do vedení. Pár desítek vteřin před první sirénou měl velkou šanci ještě střešovický Marek Beneš, který však neproměnil nařízené trestné střílení. Mrzet ho to ale nemuselo, neboť jeho spoluhráči vsítili další dvě branky a v 34. minutě právě Beneš zvyšoval již na 4:0. Naopak Chodovu se za dlouhých 59 minut nepodařilo dostat míček za záda střešovického brankáře a z prvního semifinále tak odchází poražen vysokým rozdílem 1:6.

Branky: 18. Kisugite, 26. Hanák, 27. Čermák, 34. Beneš, 55. Šindelář, 57. Malhocký - 59. Komárek. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 651. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 23 - Karel Hodík 18. | MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:8 (2:0, 3:4, 2:4) | Stav série: 0:1

První branka utkání byla pro Vítkovice bolestivá hned dvakrát. Jednak totiž znamenala vedení Boleslavi, ale zároveň ji vstřelil bývalý rytíř Jiří Besta, který tak poslal domácí do vedení. Vyrovnané utkání již spělo k další třetině, v čase 19:02 ale udeřil ještě David Slončík a Vítkovice tak prohrávaly již 0:2. Co ale předvedly poté, se už navždy zapíše do florbalových dějin. Ze stavu 4:7 se totiž rytíři díky závěrečné patnáctiminutovce dostali až na vítězných 8:7 a umlčeli tak 600 diváků v boleslavské hale! Jsou to tak Vítkovice, kdo si připisuje první bod v této sérii a zvou na velmi dramatické semifinále.

Branky: 8. Besta, 20. Slončík, 25. Besta, 27. Zakonov, 32. Tokoš, 43. Sládek, 46. Punčochář - 27. R. Gattnar, 29. Matejčík, 30. Fukala, 40. Zubek, 48. Fukala, 55. Šindler, 58. Zubek, 60. Šindler. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 675. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 10 - Lukáš Souček 16. | MATCH CENTER | živě na ČT Sport