Čelákovice zvládly úvodní souboj s Torpedem, Náchod předvedl skvělou otočku

Florbalisté Čelákovic po senzační výhře nad Ústím | foto: ASK Orka Čelákovice

První liga mužů v sobotu rozehrála baráž, v níž se Čelákovice utkaly s Torpedem a Start98 s Náchodem.

ASK Orka Čelákovice - Torpedo Havířov 5:4 (1:2, 3:0, 1:2) | Stav série: 1:0

Čelákovice zvládly první zápas v baráži, zejména díky dobrému vstupu do utkání a povedené druhé třetině. V té se proti Torpedu prosadily hned třikrát a vybudovaly si tak vedení 4:2, na které navázaly na začátku třetí periody. Havířov se za nepříznivého stavu 2:5 ještě dokázal vrátit do zápasu, když v 57. minutě snižoval na kontaktních 4:5, na srovnání už ale nedosáhl a v sérii tak prohrává 0:1. Rozhodující branku si připsal čelákovický Adam Zoubek.

Branky: 6. Čáp, 21. Špalek, 36. Kramel, 36. Čáp, 43. Zoubek - 7. Šulc, 17. Vilím, 47. Jurdzin, 57. Peřka. Rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 43. Zásahy brankářů: Vojtěch Žáček 32 - Vojtěch Vilím 24. | MATCH CENTER

FAT PIPE Start98 - Florbal Primátor Náchod 6:10 (2:1, 2:3, 2:6) | Stav série: 0:1

Oba kádry se do úvodního utkání baráže pořádně opřely a v první třetině se Start98 dostal do dvoubrankového vedení. Na začátku druhé části domácí vedli již 4:1, po neproměněném trestném střílení si ale slovo vzali florbalisté Náchoda a třemi bleskovými góly srovnali na 4:4. Pražský kádr se dostal do vedení ještě ve třetí periodě, pak ale otěže zápasu znovu převzal Náchod a neuvěřitelnou šestibrankovou třetinou otočil duel na svou stranu a vybojoval si první bod v sérii.

Branky: 4. Netrefa, 11. Chaloupka, 25. Kronovetr, 26. Kronovetr, 44. Dufek, 60.  Netrefa - 16. Kubelka, 29. Čáp, 31. Čáp, 32. Matoulek, 45. Macháček, 46. Tlučhoř, 50. Mikšovský, 50. Macháček, 56. Donaj, 58. Vysoký. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 71. Zásahy brankářů: Tadeáš Hendlinger 32 - Vlastimil Skalický 22. 18:30 | MATCH CENTER