()
  • 59 58:41
    Ostrava

Vítkovice i Ostrava napravily sobotní prohry, vyrovnáno je také play-down

Gólová oslava na straně florbalistek Vítkovic v semifinále play-off Extraligy žen | foto: Pavel Netolička / 1. SC TEMPISH Vítkovice

Druhý den semifinále florbalové Extraligy žen pořádně zamotal boje o postup. Vyrovnaný stav série si vybojovaly Vítkovice, jež odčinily zaváhání ze soboty proti Tatranu Střešovice. Stejně tak platí remízový stav mezi Chodovem a Ostravou či ve druhém kole play-down, kde přesvědčivým způsobem zvládla neděli Mladá Boleslav.

Semifinále play-off
1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) | Série: 1:1

Na vyrovnání semifinále dosáhly vítězky základní části, které přesvědčivě napravily sobotní porážku. Vítkovice si tentokrát poradily s Tatranem 5:1, když zlomily dlouhý bezgólový stav. Úvodní gól padl až na prahu druhé půlky utkání, načež domácí hráčky postupně odskočily na 3:0.

Přesvědčivý výkon potvrdily Vítkovice také v závěrečné třetině zásluhou branek Michaely Šponiarové, jež se trefila už v předchozím průběhu hry, a Markéty Lenfeldové. Dva góly vstřelila také domácí Šárka Staňková a série se bude stěhovat do Prahy za stavu 1:1 na zápasy.

Branky: 32. Staňková, 38. Staňková, 38. Šponiarová, 43. Šponiarová, 55. Lenfeldová – 56. Mechlová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 187. Zásahy brankářů: Příleská 7 – Šolleová 17. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:7 (0:2, 4:3, 1:2) | Série: 1:1

Ostrava hraje po úvodním víkendu semifinále nerozhodně s Chodovem. První třetina patřila Malwině Zagórské, která dala dva góly a zajistila FBC lepší pozici do druhé pasáže hry. V ní se však Chodov znatelně zlepšil a prostřílel se ke skóre 4:5 po čtyřiceti minutách.

Kontaktní rozdíl trval až do posledních chvilek duelu, přičemž Pražanky měly v poslední minutě a půl možnost přesilovky. Ostravanky ovšem definitivně uhasily nebezpečí trefou do prázdné branky a oslavily své první vítězství v letošním semifinále play-off. Hattrickem podpořila hosty Pavlína Bačová, tři asistence potom zapsala Linda Pudišová.

Branky: 21. Břeská, 28. Belicová, 31. Plášková, 33. Břeská, 46. Prontekerová – 2. Zagórska, 15. Zagórska, 21. Bačová, 32. Kotzurová, 38. P. Hudáková, 43. Bačová, 59. Bačová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváků: 214. Zásahy brankářů: Christianová 10 – Tomšová 15. MATCH CENTER

2. kolo play-down
Panthers Praha – MITEL Florbalová akademie MB 4:8 (1:4, 1:2, 2:2) | Série: 1:1

Na vyrovnaný stav druhého kola play-down se dotáhla Mladá Boleslav, která zvládla venkovní odvetu s Panthers. Proti Pražankám hostům pomohlo především super první dějství, během nějž skórovaly čtyřikrát a napravily zaváhání ze soboty.

Klíčovou roli plnila Aneta Hlušičková, která přispěla gólem a třemi asistencemi. Dvakrát se mezi přesné střelkyně zapsala Nela Havlíková (2+1), zatímco formu prokázala i Veronika Zittová (1+2).

Branky: 20. Staňková, 30. Saffertová, 56. Budská, 56. Šindelářová – 7. Havlíková, 12. Doležálková, 12. Mečířová, 17. Hlušičková, 30. Miklíková, 35. Zittová, 41. Hukalová, 58. Havlíková. Rozhodčí: Rousek – Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 25. Zásahy brankářů: Mažáryová 26 – Klementová 22. MATCH CENTER