• 58 57:01
    Chodov

Tatran bere třetí místo extraligy, Vítkovice zvládly šlágr

Florbalistky Tatranu proti Bulldogs Brno v závěru základní části Extraligy žen | foto: Bulldogs Brno

Napjatý konec základní části vyzněl příznivě pro Tatran. Ve florbalové Extralize žen porazily Bulldogs a posunuly se na třetí místo tabulky. Bez jediné porážky se rozloučily s dlouhodobou fází sezony Vítkovice, výhru s čistým kontem pak uhájila Olomouc.

Crazy girls FBC Liberec – FbŠ Bohemians 4:9 (2:0, 1:4, 1:5)

Na úvodní gól zápasu se čekalo do patnácté minuty, kdy skóre otevřel Liberec, načež Severočešky okamžitě odskočily už na 2:0. Prostřední část ovšem přinesla úplně opačný vývoj duelu a Bohemians otočily ve svůj prospěch. Stačilo jim jenom pár minut, aby se ujaly náskoku 4:3.

Střelecká forma navíc vydržela klokankám až do závěrečné třetiny, kdy pouze potvrzovaly svoji pouť za vítězstvím. Bodově nejvíce pomohla hostům Lucie Veselá (2+2) a Pražanky si definitivně pojistily šestou příčku po základní části.

Branky: 15. Valešová, 16. Müllerová, 25. Muchová, 58. Žbánková – 22. Strnadová, 23. Veselá, 23. Siňorová, 26. Strnadová, 42. Urbanová, 43. Vaníčková, 45. Veselá, 47. Vodičková, 53. Vaníčková. Rozhodčí: Cigl – Leibl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváků: 74. Zásahy brankářek: Dlouhá 23 – Kučerová 10. MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 11:5 (1:1, 6:2, 4:2)

První dějství dvou nejlepších týmů po základní části sice dopadlo smírně, další průběh hry však kontrolovaly Vítkovice. Extraligový lídr si vytvořil perfektní pozici šesti trefami, přičemž Chodov pouze korigoval vysoké manko. Hráčkám z Jižního Města nepomohly ani bleskové zářezy zkraje třetí třetiny, Vítkovice totiž stále kontrolovaly dění a potvrdily přesvědčivé prvenství po základní části.

Vítkovice během dvaadvaceti duelů neztratily ani bod. V celkovém součtu tak měly na druhou Chodov náskok luxusních devíti bodů. Právě proti druhému družstvu po základní části se prosazovala hlavně Barbora Husková s bilancí 3+1.

Branky: 13. Kubečková, 22. Maroszová, 23. Planková, 30. Buczeková, 34. Ferenčíková, 37. Husková, 37. Maroszová, 52. Hyršová, 55. Krzywaková, 56. Husková, 58. Husková – 14. Plášková, 32. Břeská, 39. Suchanová, 43. Havlíčková, 49. Belicová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 135. Zásahy brankářek: Příleská 7 – Christianová 13, Bačková 32. MATCH CENTER

Bulldogs Brno – PSN Tatran Střešovice 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Přestože Tatran měl solidní úvod a trefil se jako první, buldočky poměrně rychle odpověděly. Střešovické florbalistky ale byly vepředu střelecky úspěšnější, což prokázaly dvěma slepenými góly Kateřiny Seemannové mezi osmou a desátou minutou. Příznivé skóre si Pražanky navíc ještě vylepšily dalšími dvěma brankami v navazující části utkání.

Výsledek 5:1 pro hosty vydržel až do finálního hvizdu, čímž se Tatran posunul na třetí místo Extraligy žen. Díky tomu si vybojoval právo zvolit si soupeře do čtvrtfinále play-off.

Branky: 4. A. Brucháčková – 1. R. Korbelářová, 8. Seemannová, 10. Seemannová, 35. Mechlová, 38. Panešová. Rozhodčí: Humeňanský – Minařík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 217. Zásahy brankářek: Prátová 31 – Šolleová 34. MATCH CENTER

Panthers Praha – FBS Olomouc 0:16 (0:6, 0:4, 0:6)

S přehledem procházela měřením sil Olomouc, která utekla do výraznějšího vedení již po několika minutách zápasu. Nebylo tak náhodou, že za dvě třetiny stihly hanácké hráčky nastřílet rovných deset gólů. Celkově se rozdíl vyšplhal na propastných šestnáct tref, přičemž hned čtyři z nich dávala Gabriela Vaculová. Hattricku dosáhla i Vlaďka Maděrová (3+1) a FBS bere sedmé místo.

Branky: 7. Vaculová, 8. Hlaviznová, 9. Vaculová, 16. Vaculová, 16. Hlaviznová, 18. Cholinská, 21. Vaculová, 21. Maděrová, 23. Řeháková, 23. Brančíková, 45. Maděrová, 49. Baumgartnerová, 52. Zmrzlá, 56. Maděrová, 56. Řeháková, 58. Pešavová. Rozhodčí: Repček – Tietz. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Neumanová 21, Macounová 15 – Dlouhá 11, Hodulíková 2. MATCH CENTER

FAT PIPE Tigers Start98 – Finance Novák FBK Jičín 12:4 (1:2, 6:1, 5:1)

Start98 sice prohrál s Jičínem první dějství, utkání však otočil jasně na svoji stranu. Jenom během samotné druhé třetiny nasázel do sítě hostů šest branek, čímž dost značně oslabil šance protivníka na jakýkoliv bodový zisk. Jičín vzdoroval silné ofenzivě také ve zbytku zápasu a nakonec utrpěl porážku 4:12. Hlavní tahounkou domácích se stala Kateřina Kovaříková se čtyřmi góly a třemi asistencemi.

Branky: 16. Mervartová, 22. Kovaříková, 27. Kovaříková, 31. Vejvodová, 31. Poláková, 37. Macháčková, 37. Balejová, 41. Zlatníková, 46. Kovaříková, 48. Kovaříková, 50. Hanzlíková, 59. Hanzlíková – 3. Kuchařová, 14. Müllerová, 22. Kacelová, 46. Kacelová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 68. Zásahy brankářek: Černá 22 – Vokatá 22. MATCH CENTER