3:12
    (Krzywak)

Vítkovice si proti Jičínu zastřílely, pět branek zařídilo trio okolo Buczekové

Florbalistky Vítkovic pro brance Jičínu | foto: 1.SC TEMPISH Vítkovice

Extraliga žen v pátek odehrála jeden zápas, ve kterém se Jičín doma postavil lídrovi z Vítkovic a prohrál o devět branek. Z celkových dvanácti vítkovických tref hned pět zařídilo trio Buczeková - Maroszová - Kubečková.

Finance Novák FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:12 (1:4 2:4, 0:4)

Vítkovice se v úvodní třetině dostaly do vedení 2:0, domácí ale pak díky své kapitánce Gabriele Žůrkové snížily na kontaktní rozdíl. Ještě do první sirény ale rytířky přidaly další dvě branky a ovládaly tak utkání. Kritické období pro florbalistky Jičína nastalo ve druhé dvacetiminutovce, kdy sice snížily na 2:4, vzápětí ale čtyřikrát inkasovaly a na světelné tabuli tak svítilo skóre 8:3 pro hostující celek. Hned pět branek z těchto osmi přitom na starosti mělo trio Vendula Maroszová - Dominika Buczeková - Michaela Kubečková. Po dalších čtyřech brankách ve třetí třetině si Vítkovice z Jičína odvezly tři body za celkovou výhru 12:3.

Branky: 10. Žůrková, 23. Bachmaierová, 26. Žůrková - 6. Buczek, 9. Maroszová, 16. Kubečková, 20. Husková, 23. Buczek, 25. Buczek, 26. Husková, 27. Kubečková, 46. Šponiarová, 55. Hyršová, 55. Gajdošová, 57. Šponiarová. Rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 65. Zásahy brankářek: Alena Vokatá 17 - Karolína Krištofová 13. | MATCH CENTER