• 56 55:58
    5:9
    (Zubek)

Vítkovice jsou po velké výhře druhé, SKV zaskočilo Black Angels. Tatran překonal rekord

Oslavný moment florbalistů Vítkovic při boji o druhé místo tabulky Livesport Superligy | foto: Předvýběr.CZ Florbal MB

Napjaté utkání o druhé místo tabulky zvládli hosté. Florbalisté Vítkovic vyloupili Mladou Boleslav, které nastříleli devět gólů. Na desátou pozici, jež zaručuje osmifinále play-off, vystoupaly po otočce proti Black Angels hráči Královských Vinohrad. Důležitý krok směrem k vyřazovací fázi provedl také Liberec, zatímco se urodila i vysoká vítězství. Jedním z nich překonal Tatran rekord v počtu získaných bodů v základní části.

Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:9 (1:2, 3:3, 1:4)

Přímou bitvu o druhou pozici zahájily úspěšněji Vítkovice, které se dostaly do vedení zásluhou Martina Gattnara. Těsný rozdíl ve skóre navíc udržely také po dvaceti minutách, byť kolem čtvrthodiny hry Boleslav srovnávala na 1:1. Druhá trefa hostů přitom padla až v samotném závěru dějství.

Ještě lépe na tom byl celek z Ostravy tři minuty před koncem druhé pasáže, když měl na svojí straně výsledek 5:2. Středočeši ale ukázkově zabojovali a do pauzy snížili dvěma slepenými góly, jež dávali Lukáš Punčochář s Adamem Hemerkou. Utkání tak zůstávalo před klíčovou třetí fází otevřené na obě strany.

Ve finální etapě každopádně dominovaly Vítkovice, co se týče branek. Dvěma zásahy Rostislava Gattnara (celkově v utkání 4+0) a Marka Matejčíka (2+1) si došli Ostravané pro druhé místo tabulky při skóre 9:5. Mladá Boleslav naopak klesla o pozici níže s mankem dvou bodů.

Branky: 15. Natov, 33. Tomašík, 39. Punčochář, 40. Hemerka, 52. Gašparík – 6. M. Gattnar, 20. Kaleta, 28. R. Gattnar, 34. R. Gattnar, 37. Hubálek, 45. R. Gattnar, 55. R. Gattnar, 55. Matejčík, 56. Matejčík. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 365. Zásahy brankářů: Bauer 16 – Jasiok 23. MATCH CENTER | ČT Sport Plus

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC Liberec 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Liberec se proti Karlovým Varům dostával do tempa postupně. První třetinu zvládl jen minimálním rozdílem 1:0, v prostřední části do toho však šlápl a čtyřmi trefami výrazněji odskočil. Hattrickem v rozmezí sedmi minut se prezentoval Jakub Mádlo. Vary potom ještě zabraly v závěrečné etapě utkání, výsledek ovšem měnily pouze kosmeticky.

Liberec si třemi body pojistil náskok na příčky play-down, kde ho může maximálně ohrozit pouze jedenáctá Česká Lípa. Té stále zbývají dva zápasy do konce základní části, aby bodově Liberecké dohonila. A vzhledem k lepší vzájemné bilanci by při rovnosti bodů slavila právě ona.

Branky: 36. Zahraj, 43. Klápa, 54. Velc – 10. Wiener, 22. Smutný, 30. Mádlo, 32. Mádlo, 37. Mádlo, 52. Wiener. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 203. Zásahy brankářů: Váradi 13 – Műck 19. MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - BLACK ANGELS 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Bleci jakožto papírový favorit upravili stav na 1:0 ve svůj prospěch, nicméně prostřední třetina jim už tolik nevyšla. Královské Vinohrady prokázaly přesnost v zakončení, díky níž otočily až na 4:2. Z toho dvakrát skóroval Ivan Pergler.

Domácí mužstvo posléze vedení pečlivě hlídalo a nenechalo si uniknout vítězství 7:4. Jeho zásluhou tak aktuálně je SKV desáté, což by mu po základní části zaručovalo postup do osmifinále play-off.

Branky: 23. Kužel, 27. D. Gärtner, 32. Pergler, 39. Pergler, 52. T. Gärtner, 56. Klápa, 58. Pergler – 2. Bačinský, 36. Štourač, 51. Renčín, 52. Hanák. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 161. Zásahy brankářů: Křepelka 24 – Körber 12. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Tatran Střešovice 3:11 (0:3, 1:3, 2:5)

Tatran vykročil k pětadvacáté výhře základní části sebevědomě a otevírací úsek duelu ovládl 3:0. V dominantním výkonu navíc pokračoval také po přestávce, přestože Ostravané kontrovali brankou Lukáše Pešata. Střešovičtí si však postupně vybudovali náskok pěti gólů, přičemž už kolem půlky hrací doby uzavřel hattrick Tomáš Hanák.

Dosud neporažený celek svoji střeleckou formu stupňoval, když ve třetí třetině přidal dalších pět tref. Hanák se nakonec dopracoval k drtivé statistice 5+1, zatímco Tatran posunul svůj bodový zisk v tabulce na 75 bodů, čímž o bod překonal rekord Boleslavi ze sezony 2019/20.

Branky: 27. Pešat, 45. Chatrný, 55. Chatrný – 6. Hanák, 9. Němeček, 18. Hanák, 21. Beneš, 32. Hanák, 38. Kolísko, 47. Hanák, 48. Kreysa, 51. Piskáček, 57. Němeček, 60. Hanák. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 202. Zásahy brankářů: Klinka 16 – Jurco 9. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – SOKOLI Pardubice 11:4 (6:1, 3:2, 2:1)

Chodovu sice trvalo skoro devět minut, než se poprvé střelecky prosadil, jenže právě otevíracím gólem se pořádně rozjel. Brzy potom totiž přidal dalších pět a s přehledem kontroloval, co se děje na hřišti. A přestože Pražané nastříleli většinu branek již v první třetině, nepřipustili větší komplikace ani ve zbytku střetnutí. Chodov si tak po neúplném programu kola hlídá čtvrté místo superligy.

Branky: 9. Bauer, 10. Vošta, 12. Matoušek, 13. Netrefa, 18. Votava, 19. Ondrušek, 21. Ondrušek, 33. Komárek, 35. Ondrušek, 45. Vávra, 60. Bauer – 17. Šmíd, 22. Kohoutek, 25. Prix, 51. Burian. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:2. Diváků: 148. Zásahy brankářů: Hodík 9, Šedivý 3 – Denemark 19. MATCH CENTER