• 60 59:35
    4:7
    (Petrák)

Bohemians před kamerami porazili Spartu a udrželi si tak čtvrtou příčku!

Oslavné kolečko FbŠ Bohemians při utkání Livesport Superligy | foto: FbŠ Bohemians

Pondělní večer nabídl velmi atraktivní střet dvou pražských celků, v němž před televizními kamerami nejprve vedli domácí. Ve druhé třetině ale Bohemka předvedla bleskový obrat a dovedla tak derby do vítězného konce.

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Úvod pražského derby byl vyrovnaný a na každé straně hřiště padlo pouze po jedné brance. Domácí jako první poslal do vedení Jakub Mühlfait, který si poradil s hrubkou klokanů v rozehrávce. Ještě před úvodní sirénou ale na 1:1 srovnal Jaroslav Petrák a Bohemians se blýskalo na lepší časy. Ty přišly ve druhé periodě, v níž se díky triu rychlých branek klokani dostali do vedení 4:2. Góly Patrika Rozkovce a Jakuba Buršíka od sebe dělilo pouze tříminutové rozmezí a Sparta tak na chvíli zůstala jako opařená. A i když se domácí hodně snažili, na srovnání už do konce základní hrací doby nedosáhli a ze zápasu tak odcházejí poraženi. Zcela zásadním činitelem se pro klokany stal čtyřgólový Jakub Buršík, který zkompletoval hattrick během pouhých šesti minut druhé třetiny. Bohemians si touto výhrou dosavadně pojistili své čtvrté místo v tabulce, na kterém aktuálně drží tříbrankový náskok nad pražským Chodovem. Naopak je jasné, že Sparta už do boje o top čtyřku nezasáhne.

Branky: 5. Mühlfait, 25. Čermák, 35. Fišer, 53. Křenek - 12. J. Petrák, 29. Rozkovec, 30. Buršík, 32. Buršík, 36. Buršík, 58. Forman, 60. Buršík. Rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 407. Zásahy brankářů: Martin Beneš 22 - Tomáš Hyršl 16. | MATCH CENTER | živě na ČT sport