Matěj JAMBOR
    (Maxa)

Vinohrady zaskočily Bohemku, Lípa rozhodla v úplném závěru

TJ Sokol Královské Vinohrady při pražském derby s FbŠ Bohemians | foto: FbŠ Bohemians

První kompletní kolo po vánoční pauze přinesla Livesport Superliga. A hned na jeho úvod přišlo překvapení. Královské Vinohrady obstály v pražském derby a sebraly všechny body Bohemians. O jedinou trefu, která navíc padla až pár sekund před koncem, uspěla i Česká Lípa. Vysoké výhry potom braly Vítkovice s Chodovem.

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)

Klokani měli utkání rozjeto o něco lépe, byť SKV zkraje druhé pasáže smazalo těsný náskok soupeře. Následovaly totiž dvě trefy Bohemians během čtyř minut, které jim dodaly slibnou oporu ve skóre. Hosté však zabojovali a sekundu před druhou sirénou se díky Janu Procházkovi dotáhli na 4:4.

Cesta k výhře se potom Vinohradům otevřela slepenými brankami Daniela Gärtnera a Vojtěcha Klápy, jež znamenaly úspěch týmu ze spodní části soutěže nad členem z její horní čtverky. Velký podíl na triumfu měl nejen již zmiňovaný Daniel Gärtner (2+0), ale i jeho bratr Tomáš s příspěvkem v podobě čtyř asistencí.

Branky: 6. Šebek, 10. J. Petrák, 23. Buršík, 26. K. Petrák, 54. Kawulok – 4. Horák, 23. Horák, 36. D. Gärtner, 40. Procházka, 49. D. Gärtner, 51. Klápa. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 294. Zásahy brankářů: Zavřel 23 – Blumbergs 33. MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – SOKOLI Pardubice 14:3 (3:2, 6:0, 5:1)

I když po první třetině nebyl rozdíl nijak výrazný, situace se dost proměnila v prostřední části. Vítkovice v ní nastřílely šest branek a nedaly Sokolům šanci, aby se vrátili tempa. Domácí florbalisté navíc nepolevovali ani po druhé pauze, což je dovedlo až k drtivému úspěchu 14:3.

Po neúplném osmnáctém kole se posunul ostravský tým na druhou pozici Livesport Superligy. Dopomohli mu k tomu hlavně bodoví tahouni Marek Matejčík (2+4) s Adamem Zubkem, jenž ke svému hattricku přidal dvě gólové nahrávky.

Branky: 9. Fukala, 12. M. Gattnar, 15. Šindler, 23. M. Gattnar, 23. Delong, 24. Zubek, 28. Zubek, 30. Matejčík, 34. Matejčík, 42. Šebesta, 50. Zubek, 51. Delong, 52. Hubálek, 55. Šebesta – 13. Křinka, 14. Kohoutek, 54. Žáček. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 182. Zásahy brankářů: Jasiok 4 – Denemark 14. MATCH CENTER

PSG PANTHERS OTROKOVICE – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:14 (2:4, 2:2, 0:8)

Otrokovice se zvládaly vzepřít papírovému favoritovi a dlouho mu zůstávaly relativně na dostřel. Před začátkem třetí třetiny jim chyběly pouhé dva góly. Zbývajících dvacet minut ale patřilo Pražanům, kteří osmi brankami jasně ukázali drtivou převahu a vyhráli potřetí v řadě. Hned čtyřikrát se trefoval Marek Vávra, třemi zářezy ho potom doplnil Antonín Votava.

Branky: 12. Kelemen, 13. Kopecký, 21. Grich, 21. Nehila – 3. Vávra, 8. Votava, 10. Vošta, 19. Vávra, 25. Votava, 29. Votava, 41. Vávra, 47. Vávra, 50. Sýkora, 53. Matoušek, 54. Komárek, 57. Skřivánek, 59. Bauer, 60. Jambor. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 147. MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)

V duelu se obě mužstva dlouho přetahovala o náskok. Česká Lípa ani Karlovy Vary si ale dlouho nedokázaly vytvořit větší než jednogólový odstup ve skóre. Změna přišla až ve třetím dějství, kdy Českolipští uzmuli vedení 4:2. Hurrican ovšem nenechal situaci jen tak a stihl do několika minut vyrovnat.

V ten moment se už zdálo, že bude následovat prodloužení, jenže osm sekund před koncem využil přesilovku Štěpán Slaný a všechny body zůstaly na severu Čech. Aktuálně je Česká Lípa devátá a pohybuje se na místech znamenající osmifinále play-off.

Branky: 10. Štěrba, 14. Kopič, 45. Stárek, 49. Peška, 60. Slaný – 13. Lebeda, 17. Klápa, 52. Tomčo, 54. Klápa. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1 + Korbel 4. Využití: 1:1. Diváků: 235. Zásahy brankářů: Dvořák 18 – Váradi 17. MATCH CENTER