Rýpar: Převzít kapitánskou pásku bylo velkým zadostiučiněním

Před velkou výzvou stál v posledním zápase Turnaje čtyř zemí Josef Rýpar. Protože kapitán Ondřej Němeček byl tentokrát jen mezi náhradníky, předal mu kapitánskou pásku, aby vedl českou reprezentaci do utkání se Švýcarskem. Jak popsal tuto výjimečnou zkušenost i dojmy z herní akce?


Na závěr turnaje jste nestačili na Švýcarsko. Co chybělo, abyste slavili výhru?
Těžká filozofická otázka. (úsměv) Od každého něco. Nemůžeme se vymlouvat na start zápasu v 9.30, jelikož byl pro oba týmy stejný. Spíše scházela střelecká potence, prakticky další dvě lajny bodově moc nepřispěly. Naše první formace víceméně seděla, takže se zodpovědnost měla rozprostřít mezi více hráčů, což se nepotvrdilo. Možná s tím máme poslední roky problém, ale důvody porážky byly komplexní.

Protože Ondřej Němeček byl pouze na střídačce, přebral jste pro toto utkání kapitánskou pásku. Co to pro vás znamenalo?
Óňa za mnou přišel s páskou před začátkem zápasu, ani mě na to nijak více nepřipravil. Docela specifická situace. Když mi ji předával, proběhlo mi hlavou, že malý kluk z malé vesnice Hluzov to dotáhl ne na kapitána reprezentace, ale řekněme na nějakého asistenta. Měl jsem pocit zadostiučinění a šlo o sympatické zpestření, že jsem mohl vést tým k zápasu. Bohužel to zhořklo, že jsem ho nedovedl také k vítězství. Určitě mě to však neovlivnilo negativně, naopak nabudilo k lepším výkonům. Dal jsem gól a na další přihrál, přičemž naše lajna hrála dobrý florbal. 

V Lotyšsku berete první místo i přes závěrečnou porážku. Co vám turnaj ukázal?
Už před začátkem turnaje jsme si vytyčili věci, na nichž chceme pracovat. Především šlo o brejkové situace, na které jsme se zaměřovali ve všech duelech. Proti Švýcarům to trochu skřípalo, protože tento soupeř má svoji kvalitu. Pracovali jsme i na týmových věcech a zabudovávali nováčky do kolektivu. Společný čas v Lotyšsku jsme využili na sto procent.

Reprezentační akce končí a vracíte se do klubů. Jak se těšíte na start nové sezony?
Tento turnaj byl poslední prověrkou před začátkem ročníku. Se svými výkony jsem spokojen a jsem dobře naladěn na švédskou ligu. Přešli jsme na jiné hole, což mě těší. Jsem zase gólovým hráčem a doufám, že mi to vydrží také do soutěže. Začínáme pohárem a následuje liga, takže to bude mít spád. Sezona se rozjíždí a ani mi nepřijde, že by kolotoč kolem florbalu vůbec skončil. Stále se něco děje a člověk něco dělá na každodenní bázi. Těším se do klubu a věřím, že Linköping konečně překročí brány čtvrtfinále a popereme se o nejvyšší příčky. Je načase, abychom vystoupili ze svého stínu a předvedli, co v nás je.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se