Superliga nabídla bleskové čtvrtfinále! Bohemians si vystřelili historický postup, končí i ostatní série

Filip Forman po úspěchu Bohemky ve čtvrtfinále | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Nedělní program nabídl čtvrté zápasy čtvrtfinálových sérií Livesport Superligy, ve kterých všichni favorité využili hned první mečbol. Vysokou výhru zapsaly Vítkovice, Tatran i Boleslav. Bohemians pak přetlačili Chodov.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians 6:9 (1:2, 2:2, 3:5) | Konečný stav série: 0:4

První perioda pražského derby byla velmi vyrovnaná a do těsného vedení se dvakrát dostali Bohemians. Nejprve se po krásné kombinaci trefil Vojtěch Bílek, následně ale velmi kuriozně srovnal chodovský Marek Šmíd. Ten totiž dorážel vyražený míček Hyršla, který pro něj skákal a přesně ve chvíli, kdy zvedl své tělo ze země, pod ním tento doražený míček projel. Duel tedy spěl za velmi vyrovnaného průběhu patrně do prodloužení, ještě v 51. minutě to totiž bylo 6:6. Pak se ale strhla bohemácká lavina, která třemi brankami zatloukla tři hřebíky do chodovské rakve a vystřelila si tak svůj historický postup do semifinále play-off.

Branky: 8. Šmíd, 21. Sýkora, 37. Slunečko, 47. Skřivánek, 48. Jambor, 50. Sýkora - 3. Bílek, 13. J. Petrák, 31. Bílek, 40. Buršík, 47. Kawulok, 52. Buršík, 57. K. Petrák, 58. Buršík, 60. Bílek. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 302. Zásahy brankářů: Karel Hodík 23 - Tomáš Hyršl 28. | MATCH CENTER

BLACK ANGELS - 1.SC TEMPISH Vítkovice 2:10 (1:0, 1:4, 0:6) | Konečný stav série: 0:4

Bleci do čtvrtého utkání série vstoupili dobře a po trefě Viléma Doležala se také dostali do vedení. To drželi až do 24. minuty, poté ale Vítkovice vývoj otočily třemi brankami v řadě a domácí tak museli znovu dohánět. To už se jim však nepodařilo a po hororové třetí periodě, v níž inkasovali hned šest branek, se tak se sezonou 2022/2023 loučí. Naopak rytíři si vybojovali své místo v semifinále, a to v nejkratším možném čase. Hattrickem se blýskl Jakub Hubálek.

Branky: 9. Doležal, 34. Boček - 24. Pažák, 31. Hubálek, 33. Hubálek, 37. Šebesta, 46. Šindler, 47. Delong, 49. Hubálek, 53. Šebesta, 57. Besta, 58. Delong. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 140. Zásahy brankářů: Daniel Körber 14 - Denis Jasiok 11. | MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 2:8 (0:1, 0:3, 2:4) | Konečný stav série: 0:4

Sezona ve čtvrtfinále skončila také pro pražské SKV, které padlo proti dosud neporaženým Střešovicím 2:8. Dlouho to navíc vypadalo, že se domácí ani neprosadí, nulu Lukáši Křížovi ale sebral ve 43. minutě Pavel Hájek. Na drobné drama zadělal o dvě minuty později jeho spoluhráč Matěj Horák, který snižoval na 2:4, pak se ale Tatran opřel do sedla a čtyřmi dalšími brankami odpor Vinohrad definitivně umlčel.

Branky: 43. Hájek, 45. Horák - 10. Čermák, 23. Beneš, 37. Šimek, 38. Beneš, 46. Kreysa, 55. Meliš, 57. Hanák, 60. Hanák. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 194. Zásahy brankářů: Aleš Křepelka 24 - Lukáš Kříž 18. | MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:8 (0:0, 0:6, 4:2) | Konečný stav série: 0:4

První třetina mezi Spartou a Boleslaví byla již tradičně velmi vyrovnaná a nepadla v ní žádná branka. Perioda druhá už se ale tradici těchto soupeřů extrémně vymykala, neboť se v ní Boleslav dostala do vysokého vedení 6:0. Sparta byla po tomto fiasku hodně zamražená a první odpověď se jí podařilo vstřelit až v pozdní 42. minutě zápasu. To už ale bylo pozdě a Boleslav si tak došla pro pohodlné vítězství 8:4, po kterém se připojila ke zbývající trojici semifinalistů.

Branky: 42. Čermák, 45. Křenek, 50. Košir, 58. Košir - 23. Zakonov, 25. Beneš, 32. Zakonov, 33. Suchánek, 34. Beneš, 40. Gašparík, 55. Tomašík, 59. Tokoš. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 428. Zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Lukáš Bauer 12. | MATCH CENTER | živě na iVysílání ČT sport