Extraliga žen odstartuje již v pátek! Na co se těšit a na koho narazí nováčci?

Zahajovací nástup během superfinále Extraligy žen | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Extraliga žen 2023/24 konečně otevírá své brány a do boje o víkendu vyrazí skoro všechny týmy! Co nejzajímavějšího nás ale čeká a jaký je rozpis všech kol nové sezony? Čtěte v tomto preview.


Co nás čeká na start Extraligy žen?

Extraliga žen rozjede nový ročník 2023/24 ve velkém stylu a hned v prvním kole se diváci mohou těšit na pořádný program. Vše odstartuje nelítostný souboj superfinalistek a majitelek stříbrných medailí z klubu FBC Ostrava a brněnských Bulldogs. Ty se mohou opřít o největší talent předchozí sezony i juniorského mistrovství světa 2022 Annu Brucháčkovou a její sestru a Bulldočky tak jistě pořádně provětrají ostravskou obranu. 

Hned na úvod nové sezony Extraligy žen čeká nováčka z Třince, který udržel klíčové postavy minulého ročníku, velká a těžká výzva. Na jeho palubovku totiž přijedou houževnaté Bohemians, které v předchozím ročníku obsadily celkové šesté místo a před novou sezonou prošly zajímavou generační obměnou. Jak si tedy třinecké florbalistky poradí s prvním soupeřem svého premiérového extraligového ročníku? To můžete sledovat v neděli ve 14 hodin.

Druhého extraligového nováčka ze Znojma, jehož nejvýraznější posilou je Slovenka Nikola Domonkosová, pak čeká utkání se známým soupeřem. V sobotu v 18 hodin se totiž vydá na palubovku vítězek 1. ligy žen ze Židenic, které již mají s nejvyšší ženskou ligou patřičné zkušenosti.

Kromě těchto zápasů se o víkendu odehrají ještě další dvě utkání. Liberec přivítá Chodov, který v průběhu pauzy asi nejvíce posiloval. Vrátila se mu ze Švédska Eliška Chudá, z Bohemians pak přivedl Karolínu Mezerovou. Olomouc, kterou doplnily další talentované hráčky ze silné mládežnické struktury a která navíc přivedla sestry Kuchařovy z Black Angels, prověří hned na úvod mistryně z Vítkovic, které musely reagovat na odchod Dominiky Buczekové. Volno v prvním kole má střešovický Tatran, který se musí vypořádat s odchodem elitních obránkyň Michaely Mechlové a Venduly Beránkové do zahraničí.

Program 1. kola Extraligy žen

Pátek 8. září

19:30 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Bulldogs Brno | MATCH CENTER

Sobota 9. září

18:00 K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ | MATCH CENTER
19:00 Crazy girls FBC Liberec - FAT PIPE FLORBAL CHODOV | MATCH CENTER

Neděle 10. září

14:00 FBC Intevo Třinec - FbŠ Bohemians | MATCH CENTER
14:00 FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice | MATCH CENTER


Superfinálové opáčko v devátém kole

Také další kola nové extraligové sezony budou nabité pořádnými zápasy. Hned ve třetím kole dojde třeba na drsné pražské derby mezi domácím Tatranem a jeho rivalem z Chodova. Jen o pár dní později pak střešovické florbalistky čeká další náročný soupeř, neboť vyrazí na půdu ostravského FBC.

Ostravanky zase zažijí ryze pražský týden, protože po čtvrteční bitvě s Tatranem je čeká sobotní výlet na palubovku Chodova. V pátém kole tedy dojde na reprízu semifinále z minulé sezony, které zakončí zářijový měsíc.

Těžká výzva čeká oba nováčky v sedmém kole, v němž Třinec porovná síly se stříbrnými medailistkami z FBC a Znojmo bude čekat souboj s hvězdnými jmény nabitým Chodovem.

Všemi očekávané reprízy superfinále 2023 se dočkáme v devátém extraligovém kole. V sobotu 4. listopadu (termín se může změnit v závislosti na případném postupu některého z týmů do semifinále Champions Cupu – pozn. red.) se totiž v ČPP Aréně utkají domácí florbalistky FBC a jejich rivalky z Vítkovic. Dočkají se žluto-modré hráčky odplaty za superfinálovou prohru a nebo si s nimi rytířky poradí znovu?

Kompletní rozpis všech zápasů Extraligy žen 2023/24 naleznete ZDE.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se