Extraliga rozehraje 2. kolo play-down. Na hraně přímého sestupu jsou Panthers s Boleslaví

Vzájemný zápas Panthers s Boleslaví | foto: Panthers Praha

Vítězové prvního kola sestupového play-down Extraligy žen jsou již známí a to znamená jediné. Poražení obou sérií se spolu utkají v ultimátním druhém kole. Vítěz této série bude pokračovat soubojem s poraženým finalistou 1. ligy žen, naopak poražený automaticky spadne do nižší soutěže.

Celky Mladé Boleslavi a Panthers Praha podlehly svým soupeřům v 1. kole extraligového play-down a nyní se tak společně utkají v kole druhém. To má pravidla naprosto jasná - vítěz této série postoupí do poslední fáze, v níž se utká s poraženým finalistou 1. ligy žen o udržení v nejvyšší ženské soutěži. Naopak ten, kdo v tomto kole prohraje, automaticky padá do 1. ligy, a to bez možnosti nápravy.

Není překvapením, že se v souboji o přímý sestup potkávají dva celky ze samého spodku extraligové tabulky. Panthers Praha si v základní části připsaly jedenáctou příčku za sedm bodů, které posbíraly díky dvěma výhrám a jedné prohře v prodloužení. Do souboje se dvanáctou Mladou Boleslaví ale budou mít Pantherky morální výhodu, neboť si podmanily oba vzájemné zápasy základní části. A právě tyto dvě výhry jim zajistily předposlední místo a tím i možnost začínat sérii v domácím prostředí.

Vzájemné duely těchto celků v sezoně dopadly, jak už bylo zmíněno, vždy triumfem Panthers. Celkové skóre činilo 15:7. V prvním utkání Pantherky rozhodly čtveřicí rychlých gólů ve druhé třetině, které od sebe dělilo pouhých pět minut. Ztrátu 1:5 totiž už tehdy hostující Boleslav dotáhnout nezvládla a padla tak poprvé. V zápase druhém pak sice florbalistky Mladé Boleslavi několikrát vedly, svůj potenciální bodový zisk si ale nechaly utéct ve třetí třetině, v níž inkasovaly znovu čtyřikrát a prohrály tak 4:8.

Na straně pražských florbalistek se proti Mladé Boleslavi dařilo nejvíce Kristýně Gocové, která si připsala dohromady pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Na straně druhé pak nejvíc dominovala Veronika Zittová (1+2), což je mimo jiné bývalá hráčka právě pražských Panthers.