Chceme do finále, říká odhodlaně hrdina Kreysa. Tajný sen? Storvreta!

Útočník Tatranu Jonáš Kreysa | foto: Matyáš Klápa/Tatran Střešovice

Střešovický Tatran je jediným českým týmem, který přešel přes brány čtvrtfinále Poháru mistrů. V boji o finále dojde na střetnutí se švýcarským šampionem. V úspěšné sérii s Könizem nejvíce zazářil reprezentant Jonáš Kreysa, který se ve dvojutkání prosadil hned šestkrát a výrazně tak pomohl k postupu do nejlepší čtyřky.


V pondělí proběhl los semifinále, kde vás čeká Wiler-Ersigen. Jaké panuje nadšení ze soupeře?
Neřekl bych, že je to zklamání, ale trochu jsem se těšil, že bychom mohli narazit na Storvretu, kde hrají naši bývalí spoluhráči Ondřej Němeček a Filip Langer. Dostali jsme však Wiler, což je pro nás motivace. Chceme se přes něj dostat do finále proti některému ze švédských celků.

Sledovali jste zápasy švýcarského mistra proti Bohemians?
Po našem prvním zápase s Könizem nás pár zůstávalo v hale i na zápas Wileru s Bohemkou. Navíc jsme s ním hráli i na Czech Open, což nám jednoznačně také pomůže v přípravě. Když jsem viděl oba zápasy, tak mi Wiler přijde ještě o level výše než Köniz. Hraje opravdu rychlý florbal založený na skvělých brejcích a fyzické hře. V něčem bude příprava podobná, ale čeká nás ještě kus práce, abychom na ně byli 100% nachystaní.

Sám jste zmiňoval, že jste si přál Storvretu. Je pro vás vysněné finále proti tomuto švédskému celku?
Z dlouhodobějšího hlediska je to náš sen. Bylo by fakt skvělé se poměřit s takovým týmem. Pro nás je to další motivace k tomu, abychom zvládli sérii s Wilerem, ale nemůžeme se dívat až tak dopředu. Teď se musíme soustředit na to, co nás čeká, což jsou zápasy v lize a právě semifinále Champions Cupu. 

Nejlepší hráč čtvrtfinále play-off Poháru mistrů Jonáš Kreysa | foto: IFF

Do něj jste se dostali přes Köniz, který jste doma porazili vysoko 10:2. Jaké to bylo zahrát si klání Champions Cupu před vlastními fanoušky?
Byl to skvělý zápas a je super si zahrát takovou bitvu před svými diváky. Přišlo spoustu lidí a atmosféra na Řepích byla neuvěřitelná. Měl jsem v hledišti rodinu a přítelkyni. Moc všem děkujeme za podporu. Tato utkání jsou skvělým porovnáním mezi námi a zahraničními týmy, což je vždycky speciální. Z toho dvojzápasu jsme si vzali maximum a budeme z toho do budoucna jen těžit.

Diváky jste odměnili skvělým výkonem a vy sám jste k němu přispěl čtyřmi góly…
Utkání se nám povedlo snad ze všech stránek. Hodně nám pomohlo, že jsme na začátku vstřelili dvě rychlé branky a Köniz nás musel presovat. Hra se tak víc otevřela a hrálo se nahoru-dolů. Byl to výrazně rychlejší florbal, než se hrál v rámci prvního klání ve Švýcarsku. Zápas sedl nejen mě po osobní stránce, ale celá naše lajna fungovala skvěle. Hrajeme v trochu jiném složení, šlape nám to a s klukama si rozumíme. Jsem nadšený a uvidíme, jak to půjde dál.

Kromě toho jste se dvakrát prosadil i v úvodním duelu a celkově za dva zápasy nasbíral sedm bodů. Čím to, že vám měření s evropskou konkurencí tak sedí?
Osobně se v takových velkých zápasech s mezinárodními týmy cítím lépe a víc motivovaný. I když se na takovéto bitvy připravuji stejně důkladně jako na superligový zápas, tak měření se zahraničními konkurenty mě baví o něco víc, protože je to něco netradičního. A že se mi ve čtvrtfinále dařilo? Nechci nic zakřiknout, ale je přede mnou velký kus práce, abych podobné výkony podával stabilně.

Jonáš Kreysa v bitvě proti Könizu | foto: IFF

Bylo něco, v čem vás Köniz během obou duelů překvapil?
Mě osobně asi ani ne. Věděl jsem, že budou hrát fyzický florbal, budou hodně naběhaní a hra bude o něco rychlejší. Byl jsem na to připravený, ale možná některé hráče na začátku trochu překvapilo, že soupeř chodil do soubojů trochu jinak, než na co jsou zvyklí z Česka. Všichni se ale velmi rychle adaptovali a ve druhém zápase jsme to využili pro svůj prospěch.

Vstup do ročníku v Livesport Superlize se vám nepovedl podle představ. S Bohemians jste padli po nájezdech a ztratili jste bod i s Vinohrady. Může být úspěch v Poháru mistrů dobrým nakopnutím i do ligy?
Rozhodně. Možná jsme si mysleli, že to půjde stejně jako minulou sezonu, ale samo se to neudělá. Začátek sezony pro nás byl fackou, kterou jsme jako tým potřebovali, abychom zase v hlavách zvážněli. Probudilo nás to a nakoplo k tomu, abychom s Könizem předvedli náš výkon, což nám zpětně dalo motivaci, abychom zlepšili naši hru i v superlize.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se