Pardubice po fenomenální otočce srovnaly sérii! Bleci ztratili zápas s Vítkovicemi, Bohemka řádila

Duel Pardubic a Otrokovic v play-down | foto: PSG PANTHERS OTROKOVICE

Livesport Superliga v neděli pokračovala druhými zápasy čtvrtfinále play-off. Na řadu přišly také čtvrté duely vyřazovacího play-down. Pražský duel mezi Chodovem a Bohemians navíc probíhal živě na iVysílání ČT sport. Komu se dařilo?

Livesport Superliga - play-off:

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2 (1:0, 5:1, 4:1) | Stav série: 2:0

SKV navázalo na dobrý výkon z prvního čtvrtfinálového duelu s Tatranem a neporaženému lídru soutěže dlouho odolávalo. Utekl mu ale začátek druhé třetiny, v němž Střešovice vsítily tři góly a dostaly se tak do vedení 4:0. Poslední špetka naděje pro Vinohrady vysvitla v čase 31:32, kdy se v přesilové hře prosadil Ivan Pergler a snižoval na 1:4. Poté už ale Střešovice převzaly jasnou nadvládu i ve skóre a duel dovedly až do výhry 10:2.

Branky: 2. Němeček, 21. Havlas, 23. Kreysa, 26. Šimek, 38. Kún, 40. Šimek, 42. Šindelář, 46. Kún, 47. Havlas, 54. Kolísko - 32. Pergler, 51. Gregor;. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 480. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 - Aleš Křepelka 34, Roberts Blumbergs 3. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - BLACK ANGELS 8:6 (0:1, 2:3, 6:2) | Stav série: 2:0

Snový start a hodně krutá koncovka.. Black Angels rozehráli druhý duel čtvrtfinále na půdě Vítkovic opravdu skvěle a svého soupeře nepustili k jediné brance dlouhých 26 minut. Během té doby si navíc stihli vybojovat již tříbrankového vedení a do třetí periody tak šli se stabilním náskokem 4:2. Pa k ale pro Pražany začalo peklo, neboť inkasovali hned šestkrát a v celkovém důsledku tak prohráli 6:8. Uhlídat Bleci nedokázali zejména vítkovické duo Rostislav Gattnar a Adam Delong, které se postaralo o pět branek z osmi a stalo se tak rozhodujícím faktorem zápasu.

Branky: 27. Matejčík, 29. R. Gattnar, 43. R. Gattnar, 46. R. Gattnar, 55. Šebesta, 56. Delong, 56. Hubálek, 60. Delong - 11. Čáslava, 22. Hromada, 23. Burian, 35. Boček, 47. Hromada, 59. Renčín. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 413. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 9 - Ondřej Matiášek 19. | MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB - ACEMA Sparta Praha 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) | Stav série: 2:0

Boleslav v sérii přidala další těsnou výhru, kterou si vybojovala konstantním výkonem ve všech třetinách. Na boleslavské vedení 2:1 totiž v 24. minutě navázal Milan Tomašík, který proměnil nařízené trestné střílení a pomohl tak svému týmu utéct do dvoubrankového rozdílu. Na ten už Sparta reagovala pouhým snižováním nepříznivého skóre, ale vyrovnání se nedočkala a Boleslav tak v sérii vede 2:0.

Branky: 3. Pěnička, 6. Šebek, 24. Tomašík, 37. Šebek, 48. Šebek - 5. Kolstrunk, 39. Křenek, 54. Zouzal. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 420. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 17 - Martin Beneš 15. | MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 12:4 (4:0, 1:1, 7:3) | Stav série: 2:0

Bohemians navázali na svůj výkon z prvního čtvrtfinále a v tom druhém perfektně prolétli první třetinou. Chodov po úvodní dvacetiminutovce ztrácel již 0:4 a musel tak hodně přemýšlet, co udělat jinak. To se mu ale vůbec nepovedlo a ve třetí periodě inkasoval rovnou sedmkrát. Velkou zásluhu na vysoké výhře klokanů mělo zejména duo v podání Karla a Jaroslava Petráka. Ti zařídili první čtyři branky a nasměřovali tak vývoj utkání směrem Bohemians.

Branky: 9. K. Petrák, 16. J. Petrák, 18. K. Petrák, 18. J. Petrák, 33. Buršík, 45. Kisugite, 48. Řehoř, 48. Šmíd, 49. Řehoř, 52. Forman, 54. Bílek, 59. Hronek - 35. Ondrušek, 43. Vošta, 51. Vávra, 54. Vošta. Rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc. Vyloučení: 3 + Michal Jedlička OS:2. Využití: 2:2. Diváci: 372. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 28 - Karel Hodík 21. | MATCH CENTER

Livesport Superliga - play-down:

PSG PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice 6:7p (2:2, 3:0, 1:4, 0:1) | Stav série: 2:2

Čtvrtý zápas play-down mezi Otrokovicemi a Pardubicemi měl opravdu všechno, co boje o záchranu vyžadují. Na první pohled rozhodnuté skóre 6:2 pro domácí totiž Pardubice zvládly smazat během pouhých devíti minut třetí třetiny a duel tak za stavu 6:6 dospěl do prodloužení. Hlavními činiteli obratu Sokolů byli hned tři hráči, dvě branky si totiž připsal Lukáš Kučera, dvě asistence Martin Zozulák a Ivo Teichman přidal po jednom gólu i asistenci. V následném nastaveném čase to však byl kanonýr Adam Šmíd, kdo rozhodl o tom, že se tato série bude hrát minimálně na šest zápasů, neboť se v čase 62:59 trefil naprosto přesně.

Branky: 10. Zapletal, 12. Nehila, 25. Grich, 29. Vykopal, 30. Hrabal, 51. Nehila - 14. Zozulák, 15. Savický, 52. Kučera, 57. Kučera, 60. Teichman, 60. Žáček, 63. Šmíd. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 2 + Vlastimil Červenka OS:4. Využití: 2:0. Diváci: 304. Zásahy brankářů: Adam Kohút 13 - Matěj Denemark 16. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:6 (3:2, 0:1, 0:3) | Stav série: 2:2

Česká Lípa svému soupeři z Varů vrátila obě porážky na domácí půdě a série se tak za vyrovnaného stavu 2:2 vydá do pátého zápasu. Domácí přitom do tohoto utkání nevstoupili vůbec zle, z jejich vedení 3:1 se ale rázem stalo vedení České Lípy a na závěrečné tři branky ve třetí periodě už Karlovarští nezvládli odpovědět. Rozhodující se pro hosty stali zejména tříbodoví Daniel Štěrba (2+1) a Milan Tichý (0+3).

Branky: 5. Tyl, 9. Klápa, 16. Klápa - 14. Štěrba, 17. Peška, 28. Peška, 50. Štěrba, 60. Krajcigr, 60. Vavruška. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 290. Zásahy brankářů: Daniel Váradi 10 - Jan Dvořák 15. | MATCH CENTER