• 60 59:40
    2
    Jiří BESTA

Německo - Česko 6:8
branky: 32. Julian Nihlen, 46. Jakob Heins, 50. Jakob Heins, 55. Svenson Hoppe, 56. Michel Wöcke, 60. Julian Nihlen - 3. Martin Kisugite, 13. Josef Rýpar, 21. Adam Delong, 28. Jiří Besta, 32. Mikuláš Krbec, 33. Jonáš Kreysa, 33. Josef Rýpar, 39. Filip Langer; vyloučení: 4:3 + Jakub Gruber (CZE) 4; využití: 2:2; diváků: 1158; zásahy brankářů: Jan Malte Lemke 28 - Martin Beneš 19; po třetinách: 0:2, 1:6, 5:0
60:00 Zápas proti Německu končí českým vítězstvím, výkon ve třetí třetině je ale dosti negativní nálepkou tohoto triumfu a národní tým má jistě na čem pracovat. Za Německo dominoval Jakob Heins, rozhodující gól má na starosti Josef Rýpar.
60:00 Střely ve 3. části: 10:8
59:50 Němci v šesti proti čtyřem.
59:40 Vyloučen hráč #18 Jiří Besta družstva Česko na 2 minuty za opakované přestupky
59:29 Budu se asi opakovat, ale je to bohužel tak - Heins znovu využívá českou dálnici volného prostoru a je to 6:8.
59:28 GÓL Německo! 6:8
Branku družstva Německo vstřelil #17 Julian Nihlen, asistoval #29 Jakob Heins (6:8)
59:20 Skvělý zákrok Beneše bere Německu šestý gól. Ale ne na dlouho..
58:35 Havlas na útočné půlce dobře krade německý čas na dramatizaci tohoto zápasu.
58:13 Zjevné se stalo skutečným - Německo si bere oddechový čas a půjde do šesti.
58:12 Timeout Německo
57:50 Národní tým teď uklidnil německý tlak a drží míček na svých florbalkách.
55:34 Tak tohle už je kritické. Heins narýsoval další krosovou nahrávku, kterou nikdo nepokryl a Wocke tak přidává pátou německou branku.
55:33 GÓL Německo! 5:8
Branku družstva Německo vstřelil #22 Michel Wöcke, asistoval #29 Jakob Heins (5:8)
55:20 Dobrý zákrok Beneše.
54:06 Máme tady další snížení, u kterého znovu figuroval Heins. Němci nadále pokračují v přesilové hře.
54:05 GÓL Německo! 4:8
Branku družstva Německo vstřelil #20 Svenson Hoppe, asistoval #29 Jakob Heins (4:8)
53:50 Německo se ve své čtyřminuté přesilovce prezentuje aktivním ostřelováním brankáře Martina Beneše.
52:41 Gruber to teď úplně nevystihl a u mantinelu zboural svého německého soupeře prudkým úderem do beder. Zasažený florbalista zůstává ležet, tohle muselo bolet.
52:40 Vyloučen hráč #15 Jakub Gruber družstva Česko na 2+2 minuty za nedovolené vrážení
51:40 Lemke skvěle zasahuje proti jasné šanci Jendrišáka. To byl úžasný zákrok německého brankáře.
51:15 Heins se vydával vstříc hattricku, byl ale zablokován.
50:30 Národní tým dostal v průběhu komerční přestávky důraznou přednášku od asistenta Jaroslava Berky a nyní jsou čeští hráči znovu připraveni pokračovat v zápase.
49:12 Česko si teď nepohlídalo prostor okolo pravé tyče branky a Heins tak přidává svůj druhý gól v tomto utkání.
49:11 GÓL Německo! 3:8
Branku družstva Německo vstřelil #29 Jakob Heins, asistoval #11 Niklas Sebastian Bröker (3:8)
48:40 Skvělý a pohotový zákrok Beneše vyráží nebezpečnou střelu německého obránce.
47:13 Rýpar běžel dopředu jako tank, sestřelil ale pouze německého soupeře a na druhou stranu se tak rázem hnalo přečíslení. Martin Beneš připraven.
46:40 Hra je nyní trochu poklidnější než ve druhé třetině, Češi si ale konstantně vytvářejí dobré šance.
45:13 Bröker se vydal do útoku, skvěle na sebe navázal tři české hráče a následně v pádu míček předal svému spoluhráči Heinsovi. Ten tak do odkryté brány snižuje na 2:8.
45:12 GÓL Německo! 2:8
Branku družstva Německo vstřelil #29 Jakob Heins, asistoval #10 Janos Nikolas Bröker (2:8)
43:11 Havlas dobře mířil, německý brankář byl ale na svém místě a střelu i dorážku dobře pokryl. Následně se pak na brankovišti nepohodli Hoppe a Jendrišák a oba míří vychladnout na trestnou lavici.
43:10 Vyloučen hráč #20 Svenson Hoppe družstva Německo na 2 minuty za hrubost
43:10 Vyloučen hráč #29 Filip Langer družstva Česko na 2 minuty za hrubost
42:24 Forman se v rohu hřiště přetahuje s Matthiasem Siedem, míček ale vybojoval německý florbalista.
40:59 Na hřišti vidíme dnes poprvé také Matěje Jendrišáka, který nyní se svou lajnou vymýšlí útočnou kombinaci.
40:00 Gólová druhá třetina končí. Německo sice vstřelilo svou první branku a překonalo tak Martina Beneše, to ale nic nemění na tom, že Česko vede už 8:1.
40:00 Střely ve 2. části: 9:17
38:55 Tak to byla rychlost - Langerův první gól na tomto šampionátu znamená další využitou přesilovku pro Česko.
38:54 GÓL Česko! 1:8
Branku družstva Česko vstřelil #29 Filip Langer, asistoval #7 Adam Delong (1:8)
38:38 Rutz byl za svou brankou až moc důrazný a byť se mu to nelíbí, tak opouští hřiště a míří na trestnou lavici.
38:37 Vyloučen hráč #45 Niklas Rutz družstva Německo na 2 minuty za nedovolené vrážení
37:50 Martin Beneš předvádí skvělý zákrok proti samostatnému výpadu jednoho z Němců.
36:05 Hra se nám po bouřlivých minutách trochu uklidnila a Německo odolává jedné české šanci za druhou.
34:01 Další útočný výpad Česka gólem nekončí, jeden z hráčů při něm totiž akorát zboural německého brankáře.
32:40 Další ex-vítkovická spolupráce na jedničku. Delong na Rýpara a je to 7:1.
32:30 GÓL Česko! 1:7
Branku družstva Česko vstřelil #31 Josef Rýpar, asistoval #7 Adam Delong (1:7)
32:05 Poslední minuty oba celky ukazují svou chuť hrát útočný florbal. Nejprve se prosadil Krbec, následně němečtí florbalisté odpověděli první brankou v zápase a ani oni pak nečekali na odpověď dlouho.
32:03 GÓL Česko! 1:6
Branku družstva Česko vstřelil #26 Jonáš Kreysa, asistoval #29 Filip Langer (1:6)
31:18 GÓL Německo! 1:5
Branku družstva Německo vstřelil #17 Julian Nihlen, asistoval #16 Nils Frederik Hofferbert (1:5)
31:03 GÓL Česko! 0:5
Branku družstva Česko vstřelil #6 Mikuláš Krbec bez asistence (0:5)
30:00 Další zaváhání v německé obraně a Krbec zvyšuje na 5:0.
29:50 Po komerční přestávce jsou Češi opět při chuti, do útoku se ale vydává také soupeř a Beneš musí být v bráně pozorný.
28:42 Velké zaváhání v německé rozehrávce vzal na svá bedra Adam Delong a jeho dobrá střela orazítkovala břevno.
27:20 Besta teď předvedl skvělé zapálení a připisuje si svou první branku na světovém šampionátu.
27:04 GÓL Česko! 0:4
Branku družstva Česko vstřelil #18 Jiří Besta bez asistence (0:4)
25:15 Vyloučen hráč #26 Jonáš Kreysa družstva Česko na 2 minuty za nedovolené vrážení
24:58 Německo se raduje, ale gól neplatí! Byl totiž zahrán vysokou holí.
24:15 Další Tokošova silná stránka v přímém přenosu - připsal si dobrou střelu na bránu, sám ji také dorazil a míří střídat.
23:39 Punčochář vyběhl na útočný výlet, jeho střela ale byla zblokovaná.
22:48 Na hřiště vběhl Martin Tokoš a ihned plní to, čím se jako florbalista pyšní - neúnavně nahání soupeře s míčkem.
20:57 Nechytatelná dělovka z hole Delonga znamená české vedení 3:0.
20:56 GÓL Česko! 0:3
Branku družstva Česko vstřelil #7 Adam Delong, asistoval #29 Filip Langer (0:3)
20:30 Češi pokračují v přesilové hře a obstřelují německou bránu.
20:00 Český národní tým se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, za brankářem Martinem Benešem ale zvonilo břevno, které výstražně připomíná, že proti tomuto soupeři není radno nic podceňovat.
20:00 Střely v 1. části: 6:11
19:50 Vyloučen hráč #17 Julian Nihlen družstva Německo na 2 minuty za vysoká florbalka
19:50 Dobrý zákrok Martina Beneše a jeho následný výhoz dopřává Česku další přesilovku.
19:30 Odpískaný faul před německým brankovištěm hatí gól Matěje Havlase.
18:56 Poslední minuty si Češi na míček moc nesáhli. Soupeř s ním ale není moc nebezepečný.
17:40 Němci vyhlížejí další okénko v české obraně, to ale zatím nepřichází.
16:17 Kisugite a jeho třetí gólová šance v tomto utkání.
15:20 Za Martinem Benešem zvoní tyč! Teď měl český brankář velké štěstí.
14:19 Beneš dostal dobrou přihrávku od svého německého soupeře, ale jeho střelu zblokoval už ne tak přátelský obránce.
12:44 Po klidnější pasáži hry se Češi znovu prosazují. Skvělou nahrávku do volného prostoru Rýparovi narýsoval jeho bývalý vítkovický spoluhráč Adam Delong a Lemke byl na střelu nad nohu krátký.
12:43 GÓL Česko! 0:2
Branku družstva Česko vstřelil #31 Josef Rýpar, asistoval #7 Adam Delong (0:2)
10:20 Další česká šance, kterou měl Langer, končí v náručí německého brankáře.
10:05 Kisugite měl na florbalce druhý gól, skvěle ho ale vychytal brankář Lemke.
09:27 Skvělý Beneš nyní předvádí dva těžké zákroky! Poradil si s křižnou střelou a následně také s dorážkou jednoho z Němců.
08:20 Langer trefuje boční síťku a přesilovka Česka končí.
07:30 Dobrou pozici teď měl Němeček, střela mu ale nesedla a přeletěla tak bránu.
06:41 Vyloučen hráč #22 Michel Wöcke družstva Německo na 2 minuty za hrubost
06:20 Němci se málem dostali do šance dvou na jednoho, proti byla ale noha Adama Hemerky, který dobře zasáhl.
05:55 Obrázek hry je prozatím stále stejný - Česko drží míček a hledá skulinky v obraně soupeře.
04:10 Němci se ocitli v blízkosti Benešovy brány, střelu ale po dobrém obranném zákroku Besty nepřidali.
02:55 První střelecký pokus tohoto zápasu si připsal nováček v seniorské reprezentaci Jonáš Kreysa a ihned po jeho pokusu pak otevřel skóre utkání Martin Kisugite. Po křižném pasu od Šindlera neměl hráč s číslem 5 problém trefit odkrytou bránu a Česko tak vede.
02:54 GÓL Česko! 0:1
Branku družstva Česko vstřelil #5 Martin Kisugite, asistoval #16 Matyáš Šindler (0:1)
01:13 Němci se snaží zůstat aktivní, ještě se ale nedostali za půlící čáru. Češi stále kombinují.
00:10 Češi se ihned po zahajujícím buly ujímají míčku a míří do útoku.
00:00 Český tým dnes nastupuje v bílých dresech, ten německý zase v dresech černých.