• 60 59:45
    6:3
    Dominik JANDA

Jízda Kanonýrů nekončí! Semifinále rozhodne pátý zápas

Lajna kladenských florbalistů při čtvrtém utkání semifinále play-off | foto: Kanonýři Kladno

Neuvěřitelný obrat ve třetí třetině se vydařil florbalistům Kladna, kteří odvrátili i druhý mečbol Ústí! Nepříznivý stav 0:3 proměnili během krátké doby na výhru 6:3 a čeká je páté semifinále první ligy na půdě protivníka.

Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 6:3 (0:1, 0:2, 6:0)

Ústí sobotní mečbol nevyužilo, zaváhání tak chtělo napravit o den později, což se zpočátku i výsledkově dařilo. Severočeši brzy otevřeli skóre utkání, načež přidali dvě slepené trefy zkraje druhé třetiny. Skóre tak bylo 3:0 pro hosty a Kladnu se sen o finále pomalu rozplýval.

Třetí dějství ovšem pořádně zamíchalo vyhlídkami Ústí. Kanonýři se vrátili do hry fantastickým způsobem a během necelých devíti minut srovnali na kýžený stav 3:3. Středočeši zkrátka byli rozjetí a snažili se hledat šance také v dalších momentech. Navíc je hnala zaplněná domácí aréna, která nasadila obrovské fanouškovské tempo.

A Kladenští nakonec svého cíle dosáhli. Obrat z 0:3 na 4:3 během samotné třetí části završil v 57. minutě Matěj Stůj, čímž dotáhl Kanonýry k pátému zápasu semifinále. Potom domácí už pouze pojistili výsledek na konečných 6:3. Rozhodující bitva série je na programu v úterý od 18.00 na půdě Ústí.

Branky: 41. Šefčík, 47. Bohuslávek, 50. Spurný, 57. Stůj, 59. Hőffer, 60. Janda – 4. D. Semerád, 22. D. Semerád, 27. Pšenička. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 230. Zásahy brankářů: Ponomarev 13 – Hrabě 22. MATCH CENTER