6:3
    Mikuláš KRBEC
    (Forman)

Češi berou na MS první výhru! Lotyši ale kousali

Čeští reprezentanti vstoupili do svého premiérového zápasu na MS v Curychu povedenou první třetinou, tu druhou ale ovládli Lotyši, kteří snížili na rozdíl jediné trefy. Reagovat zvládli ještě na čtvrtou branku soupeře, ve zbytku utkání už si ale svěřenci Jaroslava Berky výhru pohlídali.

Čeští florbalisté na svého soupeře vlétli a už v první minutě se radovali z vedoucí branky, když Havlasovu přihrávku zužitkoval Beneš. Následnému vyrovnání poté zabránil Bauer, který ekvilibristickým zákrokem udržel vedení 1:0. Poté ale úřadovali Češi. Nejdříve se parádní ranou do horního rohu prosadil Havlas a stejný hráč v 17. minutě zvýšil na 3:0, když proměnil krásnou přihrávku Beneše.

Ve druhé části ovšem nejdříve využil přesilovku Jansons a v 35. minutě se povedenou střelou po dalším vyloučení českého týmu prosadil Trekše, který snížil na 2:3. Češi ale dostali k dispozici trestné střílení, které pohotově proměnil Beneš.

Třetí třetinu zahájil znovu lépe tým z Pobaltí, na branku Kruminše však rychle odpověděl Rýpar. Ve zbývajících minutách už si Češi svůj náskok pohlídali, jejich výhru navíc gólem do prázdné brány pečetil Krbec. Svěřenci Jaroslava Berky porazili Lotyšsko 6:3 a připisují si první výhru na turnaji.

"Jsem velmi spokojený, že jsme vydřeli vítězství, protože jsme věděli, že to nebude nic lehkého. Lotyši zahráli to, co jsme očekávali a ničím nás moc nepřekvapili. Prošli jsme si spoustou složitých okamžiků, především ve druhé třetině, kdy Lotyšsko vstřelilo dva góly, jsme to téměř ztratili v našich hlavách, ale uvědomili jsme si, že musíme být schopní se mentálně udržet, semkli jsme se a třetí třetina už byla z naší strany velmi profesionální. Rozhodující byl gól na 5:3, poté jsme dokázali hrát opravdu chytře a vyspěle, a to především v posledních deseti minutách," hodnotí duel asistent trenéra Joonas Naava.

Česko - Lotyšsko 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Branky: 1. Beneš Marek (Havlas), 12. Havlas (Němeček), 17. Havlas (Beneš), 37. Beneš (TS), 42. Rýpar (Delong), 19. Krbec (Forman) - 30. Jansons (Raitums), 35. Trekše (Raitums), 41. Kruminš (Raitums). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváků: 6975. Zásahy brankářů: Bauer 14 - Salcevičs 19.

Sestava Česka: Bauer (Martin Beneš) – Němeček (C), Hemerka, Rýpar, Punčochář, Šindler, Kisugite, Gruber — Havlas, Langer, Marek Beneš – Krbec, Forman, Delong – Ondrušek, Jendrišák, Tokoš – Besta, Kreysa.