• 56 55:06
    8:3
    Anna BRUCHÁČKOVÁ

Úkol splněn, juniorky jsou po triumfu nad Norskem v semifinále

Radost juniorek v utkání s Norskem na MSJ 2022 | foto: Martin Flousek/Český florbal

České juniorky zakončily základní skupinu vítězně! Norky sice během utkání několikrát snížily, svěřenkyně Tomáše Martiníka si ale po celou dobu držely bezpečný náskok a nakonec si došly pro výhru 8:3. V tabulce tak obsadily 2. místo a v sobotním semifinále narazí na Švýcarsko.

Českému týmu se vstup do zápasu vydařil a už ve 2. minutě ho poslala do vedení Středulová, kterou o chvíli později napodobila Maroszová. Norky ale chvíli před první sirénou udeřily z přečíslení a po dvaceti minutách tak platil stav 2:1 pro Česko.

Hned po 11 vteřinách druhé části ovšem Mezerová vymetla z dálky horní roh a vrátila svému družstvu dvougólové vedení. To následně ještě navýšila Korbelářová, jenže Norky dostala zpět do hry dalekonosnou střelou Smith Lundeová.

Na začátku 3. třetiny ještě skandinávské družstvo odpovědělo na gól Matýskové, zbytek utkání už byl ale pouze v české režii. Po vítězství 8:3 si tak naše juniorky připsaly dva body do tabulky skupiny B, ve které obsadí 2. místo. V sobotním semifinále poté vyzvou od 13:00 Švýcarsko, které ovládlo skupinu A.

Česko - Norsko 8:3 (2:1, 2:1, 4:1)

Branky: 2. Středulová, 8. Maroszová, 21. Mezerová, 29. S. Korbelářová, 41. Matýsková, 43. Mechlová, 47. Středulová, 56. Brucháčková - 18. Wikeová, 29. Smith Lundeová, 42. Smith Lundeová. Rozhodčí: Franzonová - Hedelindová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 193. Zásahy brankářů: Kuchařová 5 - Teigenová 23.

Sestava Česka: Kuchařová (Šolleová) - Lechnerová, Vachudová, Lenfeldová, Mechlová, Sigmundová, Matýsková, Skalíková S. - Mezerová, Řeháková, Maroszová - Korbelářová R., Janatková, Brucháčková - Kubalová, Středulová, Korbelářová S. - Skalíková E., Zlatníková