• 59 58:02
    Ústí

Poslední Aligators obrali Gullivers, zaváhalo také Ústí

Radost florbalistů Aligators Klobouky v první lize mužů | foto: Aligators Klobouky

Nepříznivý výsledek utrpěli Gullivers, kteří zahodili dobrou šanci dotáhnout se na čtvrté místo tabulky. V utkání 23. kola první ligy podlehli posledním Aligators, neklopýtli však jako jediní. Body ztratilo také Ústí, nad nímž uspělo Kladno. Druhé vítězství v řadě potom zamířilo na konto Znojma.

Aligators se ujali náskoku dvěma slepenými trefami mezi osmou a desátou minutou. Soupeř se ovšem vrátil do hry a klíčovou se stala až třetí třetina, kdy zaznamenal rozhodující gól Pavel Zbořil. Gullivers se dostali maximálně na jednobrankové manko.

Poslední celek soutěže tím Brňanům sebral skvělou možnost dorovnat elitní čtveřici, kterou uzavírá po čtyřech porážkách z předešlých čtyř utkání Hattrick Brno. Výjimkou nebylo ani měření sil s Chomutovem, v němž Severočeši slavili skóre 4:2.

Naopak čtvrtý úspěch za sebou si připsali Kanonýři Kladno, a to proti soupeři s lepší výchozí pozici. Druhé Ústí muselo dohánět ztrátu 1:4, což vedlo k remíze ještě necelých pět minut před koncem normální hrací doby. Středočeské mužstvo ale stihlo rozhodnout do sirény a poskočilo na osmé místo. Dobře se vedlo Vojtěchu Novákovi, jelikož získal dvě trefy a dvě gólové přihrávky.

Bulldogs neupevnili postavení na třetí příčce tabulky a podlehli 2:5 Letce. Důležité byly hlavně události prostředního dějství, během kterého se domácí hráči hned čtyřikrát radovali z branky. Hodně pomohly také slepené góly Martina Döhnera těsně před finišem druhé části.

Jihomoravský souboj Znojmo–TROOPERS dospělo k vyrovnanému výsledku po čtyřiceti minutách. Ve zbytku duelu ale domácí tým převzal dominanci a nasázel protivníkům pět branek. Velmi důležitými oporami se stali Petr Mašek (3+0), Martin Pánek (0+4) nebo Bohumil Piskáček (2+0).

Sobotní výsledky 23. kola 1. ligy mužů
DDQ Florbal Chomutov - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 6. Skuhrovec, 13. Schneider, 22. Martin, 49. Halej – 1. Sládeček, 29. Slezák. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 212. Zásahy brankářů: Kříž 25 – Kolajta 21. MATCH CENTER

Florbal Ústí - Kanonýři Kladno 4:5 (1:2, 0:0, 3:3)

Branky: 10. D. Semerád, 47. Fuchsig, 50. V. Semerád, 51. V. Semerád – 6. Novák, 20. Stůj, 43. Veselý, 45. Novák, 57. Chroust. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 277. Zásahy brankářů: Hrabě 14 – Ponomarev 20. MATCH CENTER

FBC Letka Toman Finance Group - Bulldogs Brno 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Branky: 12. Hranický, 22. Šrámek, 25. Košarišťan, 38. Döhner, 40. Döhner – 20. Svatoň, 33. Konečný. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 53. Zásahy brankářů: Petr 14 – Faltus 14. MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TROOPERS 8:4 (2:0, 1:3, 5:1)

Branky: 4. Kolísko, 6. Eliáš, 39. Mašek, 52. Piskáček, 52. Přibil, 53. Piskáček, 58. Mašek, 59. Mašek – 26. Kramář, 34. Voltner, 40. Budík, 47. Kadlec. Rozhodčí: Števček – Števček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 105. Zásahy brankářů: Hándl 21 – Melichar 21. MATCH CENTER

Aligators Klobouky - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)

Branky: 8. Konstant, 10. Svoboda, 45. Svoboda, 48. Zouhar, 50. Zbořil – 15. Kadlec, 34. Fabián, 48. Matula, 53. Fabián. Rozhodčí: Drápal – Havelka. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváků: 53. Zásahy brankářů: Prokeš 21 – Krupa 17. MATCH CENTER