2
    Vojtěch PLAČEK

Plzeň drtila ve třetí třetině, BUTCHIS nezastavili ani Štíři

Emoce FbC Plzeň v rámci 1. ligy mužů | foto: FbC Plzeň

Po dvaceti minutách možná prohrávali, v součtu to ale nic zásadního neznamenalo. Florbalisté BUTCHIS otočili prvoligové utkání s Českými Budějovicemi a zvyšují svoji dominanci na čele soutěže. S nepříznivým stavem se musela vypořádat také Plzeň, jež si nechala to hlavní až na poslední dějství zápasu se Startem98.

I když hosté měli podle statistik z první třetiny proti Plzni méně střel na branku, byli to oni, kdo po pauze dal otevírací gól duelu. A plzeňští hráči na něj dlouho nezvládali nijak odpovědět. Klíčový zvrat přišel až ve třetí části, kdy se Západočeši trefili rovnou pětkrát. Čtyři góly padly mezi 47. a 50. minutou, čímž si Plzeň zajistila výhru a uhájila osmou pozici ve vyrovnané tabulce. Hned dvakrát se střelecky prosadil domácí Matěj Vošta.

Devatenácté vítězství v řadě si připsal BUTCHIS, jenž také nejdříve ztrácel s Českými Budějovicemi. Štíry poslal do vedení Filip Kyrian v osmnácté minutě, jenže od druhé části nastala změna. Pražští florbalisté se ujali vedení dvěma brankami, a navíc přidali další čtyři v závěrečné třetině. Tři kola před koncem tak BUTCHIS vede soutěž o šestnáct bodů před druhým Ústím.

Nedělní výsledky 23. kola 1. ligy mužů
FbC Plzeň - FAT PIPE Start98 5:1 (0:0, 0:1, 5:0)

Branky: 47. Vošta, 48. Vošta, 49. Horažďovský, 50. Vyčíchlo, 52. Tomášek – 26. Matoulek. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváků: 128. Zásahy brankářů: Bezděk 14 – Hodík 24. MATCH CENTER

BUTCHIS - FBC Štíři Č. Budějovice 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Branky: 25. Černý, 31. Šubrt, 44. Papež, 50. Pecha, 52. Pecha, 58. Černý – 18. Kyrian, 59. Kyrian. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváků: 92. Zásahy brankářů: Hlinák 23 – Macek 24. MATCH CENTER