Ondřej FRANK
    (Kejík)

Kanonýři vyhráli potřetí v řadě, Aligators dotahovali marně

Filip Ullmann a jeho radost v dresu Kanonýrů Kladno proti Aligators Klobouky | foto: Kanonýři Kladno

Jediný sobotní zápas první ligy dotáhlo k úspěchu Kladno. Středočeši však neměli vůbec snadnou práci. V utkání 22. kola měli k dobru již čtyřgólový náskok nad Aligators, nicméně Klobouky až do konce nic nevzdávaly.

V úvodním dějství padla jediná branka, a sice ve prospěch Kanonýrů. Další trefy pak přidali kladenští florbalisté v následující pasáži hry, i když Martin Krejčí dostal čtyřminutový trest za hrubost. Mimo jiné právě během dlouhého oslabení domácí dvakrát skórovali, což zastínilo i jeden inkasovaný gól v početní nevýhodě.

Aligators ztráceli před poslední třetinou tři branky, přesto závěr zdramatizovali. Kanonýři odskočili ještě na 5:1, ale necelých osm minut před koncem přišlo snížení, k němuž přidali Jihomoravané další gól v čase 56:05. Ve zbývajícím čase se ovšem domácí mužstvo už ubránilo a připsalo si třetí úspěch za sebou.

Aktuálně patří Kladnu devátá pozice soutěže, zatímco aligátorům schází sedm bodů na předposlední Znojmo. LAUFEN přitom má ještě jedno utkání k dobru, jež absolvuje v neděli na domácí půdě Hattricku Brno.

Sobotní výsledek 22. kola 1. ligy mužů
Kanonýři Kladno - Aligators Klobouky 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Branky: 14. Veselý, 30. Ullmann, 32. Chroust, 34. Bohuslávek, 51. Matějka – 31. Svoboda, 53. Kejík, 57. Frank. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 3:1, navíc Krejčí (KLA) 4min. Využití: 0:1. Diváků: 110. MATCH CENTER