Ondřej HALEJ
    (Schneider)

BUTCHIS se pořádně zapotil proti Letce, desítku nastřílel Chomutov

Florbalisté BUTCHIS v rámci zápasu první ligy mužů | foto: BUTCHIS

I když jasně vedou tabulku první ligy mužů, na další vítězství se dost nadřeli. Florbalisté BUTCHIS měli problémy s Letkou, které nastříleli rozhodující góly až v posledních deseti minutách. S větším klidem hrál Chomutov, jenž na domácí půdě nadělil deset branek Znojmu.

Náročnou cestu za třemi body absolvoval BUTCHIS, který se jakožto suverénní lídr první ligy natrápil s Letkou. Po čtyřiceti minutách sice hosté vedli celkem slibně 5:2, ale soupeř ještě zabral a dotáhl se na remízový stav 5:5.

Poslední desetiminutovka ovšem situaci vyřešila – BUTCHIS se trefil třikrát během krátké doby a překlopil skóre na svoji stranu. Zvítězil tak už počtrnácté v řadě a před nedělním programem vede soutěž o čtrnáct bodů. Hattrickem se za Pražany blýskl Petr Brautferger.

Deseti góly se předvedl Chomutov, jenž ve vyrovnané části tabulky přeskočil Znojmo. Severočeši si i přes prohrané prostřední dějství drželi dostatečný náskok, což je dovedlo až k vítězství 10:5. Velký podíl na úspěchu měli hned tři tříbodoví florbalisté domácích – konkrétně Vojtěch Andrášek (2+1), Ondřej Halej a Michal Skuhrovec (oba 1+2). Naopak Znojmu nepomohl k triumfu ani střelec tří branek Štěpán Blažek.

Sobotní výsledky 18. kola 1. ligy mužů
FBC Letka Toman Finance Group – BUTCHIS 6:8 (2:1, 0:4, 4:3)

Branky: 4. Filip, 13. Hubl, 42. Hubl, 43. Mahla, 51. Hubl, 60. Blana – 8. Brautferger, 33. Wald, 35. Brautferger, 38. Novotný, 40. Kalina, 52. Kalina, 54. Pavlíček, 57. Brautferger. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváků: 26. Zásahy brankářů: Petr 31 – Hlinák 20. MATCH CENTER

DDQ Florbal Chomutov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:5 (5:2, 1:2, 4:1)

Branky: 4. Staněk, 7. Andrášek, 12. Mühlfait, 14. Andrášek, 19. Skuhrovec, 35. Schneider, 43. Mühlfait, 45. Bernas, 46. Kubík, 57. Halej – 3. Blažek, 16. Blažek, 24. Blažek, 32. Šrámek, 50. Sedláček. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváků: 206. Zásahy brankářů: Vagel 22 – Bauer 11, Pechura 17. MATCH CENTER