2
    Tomáš SMOLKA

Ústí sebralo v závěru dva body, Chomutov vyzrál na Aligators

Emoce ústeckých hráčů při utkání první ligy mužů | foto: Florbal Ústí

Dvojicí zápasů odstartovalo patnácté kolo první ligy mužů. Při duelu na hřišti Ústí muselo rozhodovat až prodloužení, načež si poměrně jasnou výhru připsali hráči Chomutova.

V první polovině utkání mělo Ústí na svojí straně dvoubrankový náskok nad Znojmem. Dobře rozjeté skóre však nevydrželo až do konce a hosté ještě v předposlední minutě vedli 4:3. Krátce nato ovšem srovnával Tomáš Pšenička a prodloužení ukončil svojí trefou domácí Vladimír Trčka. Tím si Severočeši zajistili bonusový bod a minimálně do neděle zůstanou druzí.

Zprvu celkem vyrovnaný souboj se uskutečnil mezi Aligators a Chomutovem. Klíčová však byla druhá část zápasu, kterou hostující tým ovládl 4:0 a udělal si velmi dobrý náskok do zbytku střetnutí. Chomutov si následně dokráčel až pro vítězství 8:3, v rámci něhož nastřílel hattrick Tomáš Novotný.

Sobotní výsledky 15. kola 1. ligy mužů
Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4p (1:0, 2:2, 1:2 – 1:0)

Branky: 8. Semerád, 23. Pšenička, 28. Šedivý, 59. Pšenička, 61. Trčka – 21. Šrámek, 34. Piskáček, 45. Šrámek, 50. Kucharič. Rozhodčí: Jelínek – Monzer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváků: 190. Zásahy brankářů: Hrabě 23 – Bauer 30. MATCH CENTER

Aligators Klobouky – DDQ Florbal Chomutov 3:8 (1:2, 0:4, 2:2)

Branky: 6. Zbořil, 43. Zbořil, 50. Král – 7. Novotný, 15. Skuhrovec, 23. Novotný, 25. Halej, 32. Novotný, 40. Martin, 45. Linc, 47. Linc. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. Diváků: 33. Zásahy brankářů: Rychlý 7, Prokeš 6 – Kříž 19. MATCH CENTER