5:9
    (Daler)

TROOPERS zlomili Chomutovu vaz! Štíři přetlačili Znojmo, uspěla i Plzeň

Hráči TROOPERS oplývající radostí z branky | foto: TROOPERS

Další kolo nejvyšší mužské soutěže uzavřely nedělní bitvy, v nichž bylo k vidění spoustu zajímavých momentů. Ten největší se odehrál v Chomutově, kde se zejména ve třetí části strhla opravdová vřava!

Nováček z Brna totiž po dvou třetinách celkem pohodlně kráčel k vítězství, ale z omylu jej vyvedli Severočeši, kteří se ze stavu 1:4 prostříleli během deseti minut až k náskoku. V tu chvíli se však pomyslná sinusoida vývoje zápasu začala stáčet znovu k moravskému celku, jenž dalšími pěti trefami dokonale zmrazil domácí nadšení. O triumf TROOPERS se nejvíce přičinili pětibodoví Jan Daler a Petr Kadlec.

Důležité tři body do tabulky zapsali budějovičtí Štíři, kteří přetlačili v dramatické bitvě výběr Znojma. Pro vítězství si došli také hráči FBC Plzeň, kteří si doma zastříleli proti Aligators. Bulldogs si nakonec přivezli tři body z půdy Startu98, kde ale v v posledních minutách dělo hodně věcí. Domácí totiž snížili během chvíle na 5:6, ale risk bez brankáře poté hosté potřestali třemi trefami v rozmezí necelé minuty a půl.

Výsledky 1. ligy mužů:
DDQ Florbal Chomutov - TROOPERS 5:9 (1:1, 0:3, 4:5)

Branky: 16. Novotný, 46. Linc, 49. Šarša, 50. Linc, 51. Zahraj - 1. Mlejnek, 22. Voltner, 23. Minich, 34. Kadlec, 52. Daler, 54. Daler, 59. Večeřa, 59. Kadlec, 60. Voltner. Rozhodčí: Monzer - Procházka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 208. Zásahy brankářů: Chabr 23 - Chrást 26.

FBC Štíři Č. Budějovice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky: 7. Drobiš, 23. Kouba, 26. Koklar, 37. Koklar, 51. Vlček - 4. Piskáček, 12. Čech, 37. Kún, 57. Přibil. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. Diváků: 169. Zásahy brankářů: Macek 31 - Pechura 39.

FbC Plzeň - Aligators Klobouky 11:5 (4:1, 3:2, 4:2)

Branky: 11. Tomášek, 11. Vošta, 16. Holeček, 17. Čelakovský, 29. Malhocký, 31. Zábran, 35. Tomášek, 41. Čelakovský, 43. Zábran, 45. Kuneš, 57. Horažďovský - 8. Král, 24. Zbořil, 33. Zbořil, 47. Zouhar, 59. Zouhar. Rozhodčí: Benačan - Šaroch. Vyloučení: 3:1, navíc Hrbáček (PLZ) 2+2. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Bezděk 20 - Prokeš 7, Rychlý 17.

FAT PIPE Start98 - Bulldogs Brno 6:9 (1:1, 2:3, 4:5)

Branky: 6. Kulík, 28. Netrefa, 36. Slunečko, 58. Fenik, 59. Netrefa, 60. Kulík - 4. Kvapil, 22. Černovický, 34. Mráz, 35. Zukal, 49. Mráz, 51. Zukal, 59. Sedmera, 59. Chovan, 60. Valachovič. Rozhodčí: Kapr - Tichý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváků: 85. Zásahy brankářů: Hodík 24 - Faltus 25.