Markéta VALEŠOVÁ
    (Kvapilová)

Liberec slavil v prodloužení, lídryně dominovaly proti Panthers

Kateřina Novotná z týmu libereckých Crazy girls při napadání mladoboleslavské Barbory Doležálkové | foto: FBC Liberec

Dvojicí zápasů se rozběhl víkendový program Extraligy žen. Dosud neporažené Vítkovice zamířily na domácí půdu Panthers Praha, kde ukázaly další drtivý výkon. Liberec vyhrál nad Mladou Boleslaví díky trefě Markéty Valešové z poslední minuty prodloužení.

Crazy girls FBC Liberec – MITEL Florbalová akademie MB 7:6p (3:0, 2:5, 1:1 – 1:0)

Liberec zvládl první třetinu perfektním způsobem, přičemž ani jednou neinkasoval. Středočešky ovšem od prostřední části začaly manko dohánět a udělaly z duelu pořádné drama. Skóre nakonec rozsekla až v úplném závěru prodloužení Markéta Valešová a přiřkla Crazy girls velmi cenné dva body.

Severočeské hráčky se tak v tabulce přiblížily na pouhé čtyři body k pásmu play-off. Zato Florbalové akademii nepomohla ani čtyřbodová Veronika Zittová (2+2) a zůstává na předposlední příčce soutěže.

Branky: 8. Pabiánová, 11. Kvapilová, 18. Vlachová, 22. Žbánková, 36. Žapková, 50. Žapková, 65. Valešová – 24. Zittová, 30. Zittová, 32. Miklíková, 35. Kosová, 36. Havlíková, 50. Zapotocká. Rozhodčí: Gavlas – Hála. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 72. Zásahy brankářů: Malkusová 23 – Klementová 25. MATCH CENTER

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:20 (0:7, 0:2, 0:11)

Podobně jako v minulých zápasech, i tentokrát působily Vítkovice velmi přesvědčivě. Jen za úvodní dějství nasázely sedm gólů, k nimž postupně přidávaly další úspěšné situace. V tempu navíc nepolevovaly ani během třetí třetiny.

Rozdíl ve skóre vzrostl na dvacet gólů v závěrečných minutách, kdy završila svůj sedmibodový zisk z utkání Barbora Husková (3+4). Střelkyně hattricku měly Vítkovice hned čtyři, mezi nimi i Michaelu Šponiarovou nebo Zuzannu Krzywakovou (obě 3+1).

Branky: 5. Ferenčíková, 6. Willmannová, 8. Buczeková, 12. Husková, 14. Šponiarová, 17. Buczeková, 20. Seevaldová, 25. Husková, 39. Krzywaková, 41. Šponiarová, 41. Seevaldová, 43. Krzywaková, 45. Kubečková, 45. Šponiarová, 48. Krzywaková, 52. Seevaldová, 53. Kubečková, 56. Ferenčíková, 57. Husková, 57. Maroszová. Rozhodčí: Repček – Tietz. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 15. MATCH CENTER