• 56 55:35
    2

Liberec dokonal obrat, Panthers mají aspoň bod. Start zdolal Boleslav

Duel mezi Libercem a Panthers Praha | foto: Jaroslav Appeltauer/FBC Liberec

Poslední dva duely chybí ještě dohrát v 15. kole ženské extraligy. Poslední Pantherky hostily v Rudné Liberec a vybojovaly bod. Florbalová akademie MB prohrála se Startem98.

Panthers Praha – Crazy Girls FBC Liberec 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)

V úvodní periodě se Pantherkám povedlo dvakrát skórovat. Nejprve těžila ze závaru před brankou Nikola Křemenáková, po pěkné akci pak po čtvrthodině hry zvyšovala na 2:0 Jana Pavlicová. Druhá část nabídla velké dobývání domácí klece, ale skvěle chytající Tea Mažáryová odolávala, a to až do 49. minuty, kdy se po nahrávce zpoza brány prosadila Kateřina Kvapilová. Necelých šest minut před koncem klání srovnala Monika Žapková a v prodloužení podruhé udeřila Kvapilová.

Branky: 8. Křemenáková, 15. Pavlicová - 49. Kvapilová, 55. Žapková, 64. Kvapilová. Rozhodčí: Rousek - Sochůrek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 30. Zásahy brankářek: Mažáryová 46 - Dlouhá 25. MATCH CENTER

MITEL Florbalová akademie MB – FAT PIPE Tigers Start98 3:9 (1:2, 1:6, 1:1)

První třetina nabídla výsledkově vyrovnaný průběh, ale od druhé části dominovaly Pražanky, které se prosadily šestkrát a definitivně zlomily duel na svou stranu. Hned pěti body (2+3) se blýskla Kateřina Kovaříková, kapitánka Tigers Kristýna Vejvodová si připsala čtyři body (2+2).

Branky: 9. Kosová, 25. Vacardová, 46. Kosová - 3. Hanzlíková, 19. Macháčková, 26. Kovaříková, 26. Hanzlíková, 30. Škorpová, 32. Vejvodová, 36. Kovaříková, 39. Vejvodová, 50. Pěnkavová. Rozhodčí: Reczai - Sidenberg. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 35. Zásahy brankářek: Klementová 17, Šimonová 5 - Janglová 15. MATCH CENTER