18:3
    Michaela BAUEROVÁ
    (Zittová)

Na špici extraligy zůstávají Vítkovice, Tatran přetlačil Bulldogs

Vítkovická radost při utkání Extraligy žen o první místo tabulky proti Chodovu | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Další nálož zápasů přineslo 11. kolo Extraligy žen. Souboj o čelo zvládl lídr soutěže z Vítkovic, který přetlačil florbalistky druhého Chodova. Olomouc nezaváhala proti posledním Panthers Praha, debakl potom nadělovalo doma FBC Ostrava. Střetnutí třetího Tatranu s pátými Bulldogs vyhrály Pražanky i díky čtyřem vstřeleným gólům během dvou minut.

FBS Olomouc – Panthers Praha 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Za čtvrtým vítězstvím v řadě vykročila Olomouc dvěma góly z prvního dějství. Domácí družstvo otevřelo skóre již po půl minutě hry, načež přidalo branku do šatny. Vydařený nástup navíc zopakovala Olomouc také ve druhé třetině a získala čtyřgólový náskok.

Žádný zvrat nepřišel ani v závěrečné desetiminutovce, kdy tým z Hané pouze stvrdil úspěch nad posledním celkem soutěže. Střelecky se dařilo Elišce Pešavové, jež zaznamenala v utkání dvě trefy.

Branky: 1. Pešavová, 20. Pešavová, 21. Palinková, 27. Maděrová, 52. Suchánková, 53. Reimerová. Rozhodčí: Prosický - Vrablík. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Zásahy brankářů: Dlouhá 13 - Mažáryová 25. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Úvodní část duelu přinesla jedinou branku, kterou zaznamenala Michaela Šponiarová. Zato Chodov nevyužil žádnou ze svých šancí, když například nebyla úplně daleko od vyrovnání z brejku Andrea Břeská. Místo toho Vítkovice zvýšily své vedení kolem půlky zápasu, a to zásluhou Nely Kubalčíkové.

V závěrečné fázi utkání Vítkovice již nepřipustily žádné větší drama. Hostující družstvo naopak ještě odskočilo, a i když Pražanky ještě aspoň korigovaly stav, na body nedosáhly. Vítkovice si tak pohlídaly umístění na vedoucí příčce tabulky a zvýšily svůj náskok před druhým Chodovem na pět bodů.

Branky: 60. Belicová - 8. Šponiarová, 32. Kubalčíková, 59. Kubečková. Rozhodčí: Hejnová - Kostinek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváků: 167. Zásahy brankářů: Christianová 18 - Příleská 18. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – MITEL Florbalová akademie MB 20:3 (9:0, 5:2, 6:1)

Ostravanky ukázaly dominantní výkon proti Mladé Boleslavi, který jim dopomohl k vítězství o sedmnáct tref. FBC tedy upevnilo svoji pozici mezi elitní čtverkou Extraligy žen. Bodově se utkání nejvíce vydařilo pětibodovému triumvirátu Malwině Zagórské (4+1), Michaele Mlejnkové (3+2) a Lindě Pudišové (1+4). Zastřílely si však i Denisa Kotzurová či Pavlína Bačová (obě 2+2).

Branky: 2. Chúpeková, 3. Kotzurová, 4. Zagórska, 4. Chúpeková, 6. K. Hudáková, 9. Kotzurová, 13. Pudišová, 15. Zagórska, 17. K. Hudáková, 22. Chúpeková, 24. Bačová, 34. Mlejnková, 35. Mlejnková, 38. Mlejnková, 44. Bačová, 46. Zuzaníková, 49. Zagórska, 52. P. Hudáková, 54. Zagórska, 56. Gálová – 28. Zittová, 34. Zapotocká, 56. Bauerová. Rozhodčí: Hála – Petřík. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 50. Zásahy brankářů: Dupčáková 6 – Topolová 4. MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Páté Bulldogs sehrály se třetím Tatranem vyrovnaný duel, v němž rozhodovala druhá třetina. Ještě během ní Brňanky vedly 3:1, nicméně Tatran dal mezi 37. a 39. minutou hned čtyři branky, které převrátily zápas pro domácí florbalistky. Hosté se potom dostaly v samotném závěru na kontaktní rozdíl, ale vyrovnat se jim už nepoštěstilo.

Branky: 6. S. Korbelářová, 37. Želízková, 37. R. Korbelářová, 37. Hermannová, 39. Býčková, 41. Stůjová – 8. A. Brucháčková, 10. E. Brucháčková, 28. A. Brucháčková, 49. E. Brucháčková, 59. Žáková. Rozhodčí: Cigl – Herman. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 63. Zásahy brankářů: Drbalová 15 – Marková 14. MATCH CENTER