• 60 59:54
    3:10
    ()

Česká Lípa zůstává ve hře o play-off, zlomila zápas s Panthers

Televizní utkání mezi Panthers Otrokovice a Českou Lípou | foto: PSG PANTHERS OTROKOVICE

Velmi důležitý souboj dopadl příznivě pro Českou Lípu. V televizní bitvě florbalové Livesport Superligy přejela deseti góly Otrokovice, byť v utkání dlouho platilo jenom hubené skóre. Severočeši tak snížili ztrátu na desátou příčku tabulky a stále mají šanci na osmifinále play-off.

PSG PANTHERS OTROKOVICE – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:10 (0:1, 0:0, 3:9)

Utkání mělo vyrovnaný průběh, když v úvodní polovině první třetiny nepadla žádná branka. Na obou stranách se přitom objevilo několik šancí, nicméně defenzivní hráči nebezpečí vždy uhlídali.

Vůbec poprvé se skóre mohlo měnit v sedmnácté minutě ve prospěch Otrokovic, jenže rozhodčí po posouzení videa trefu neuznali. Zato situace, z níž mířil přesně Ladislav Pekárek, platila a Česká Lípa měla náskok do druhé části.

Hra se více rozproudila v prostřední části a přibylo možností ke střelám. Průběžný stav se ovšem nijak nezměnil a Severočeši zůstávali v nejtěsnějším vedení. O to důležitější byl vstup do třetí třetiny, kdy se radoval z gólu střelec hostů Radek Krajcigr. Panthers však bleskově odpověděli a rozdíl znovu stáhli.

Chvilku nato mohli domácí i vyrovnat z trestného střílení, při něm ale neuspěl František Vykopal. Každopádně otrokovický snajpr se přece jen prosadil na prahu závěrečné desetiminutovky.

Klíčové momenty přesto zvládla jednoznačně lépe Česká Lípa. Brzy odskočila hned třemi brankami do výhody 5:2 a mohla se uklidnit před koncovkou duelu. Během necelých čtyř minut zaznamenal hattrick Jan Peška a dovedl měření sil až k výhře hostů 10:3.

Česká Lípa i díky třem bodům zůstává v boji o osmifinále play-off. Před posledním kolem superligy ztrácí jediný bod na desáté Královské Vinohrady, jež na závěr základní části hrají v dosud stoprocentních Střešovicích. Co se týče Lípy, ta vyhlíží domácí duel s FBC Ostrava.

Branky: 46. Nehila, 51. Vykopal, 55. Zapletal – 20. Pekárek, 46. Krajcigr, 52. Peška, 53. Kouba, 54. Vavruška, 55. Štěrba, 56. Peška, 59. Krajcigr, 60. Peška, 60. Vavruška. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 205. Zásahy brankářů: Kohút 20 – Dvořák 19, Švajcr 2. MATCH CENTER | ČT Sport