• 60 59:59
    3:9
    (Pešat)

Vary dost potrápily Spartu, Ostrava se bodově přiblížila Blekům

Jakub Kolstrunk při utkání Livesport Superligy Sparty s Karlovými Vary | foto: ACEMA Sparta Praha

Značné problémy řešili florbalisté Sparty Praha. Ve 24. kole Livesport Superligy dlouho hráli nerozhodně s Karlovými Vary, když rozhodl až gól z poslední části zápasu. V souboji tabulkových sousedů uspělo osmé FBC Ostrava nad sedmými Black Angels, přestože po první třetině prohrávalo.

ACEMA Sparta Praha - FB Hurrican Karlovy Vary 5:4 (3:2, 1:2, 1:0)

Sparťané se poměrně překvapivě trápili s posledním mužstvem soutěže. Nad Karlovými Vary sice vedli už 3:0, jenže komfortní vedení neudrželi. Ještě v závěru první třetiny stáhl Hurrican ztrátu dvěma slepenými trefami, načež srovnal díky Michalu Klápovi v úvodu druhé pasáže. Pražané potom neuhájili ani znovunabytý náskok 4:3 a před třetí třetinou platila remíza.

Rozhodnutí proto přišlo až necelých dvanáct minut před koncem. Rozdílový gól si připsal Radim Křenek a zachránil situaci pro papírového favorita.

Branky: 9. Zouzal, 9. Bartoš, 16. Košir, 26. Marvánek, 49. Křenek - 18. Strachota, 19. Zeman, 21. Klápa, 31. Navrátil. Rozhodčí: Both - Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Hejna 10 - Eckhardt 26. MATCH CENTER

BLACK ANGELS – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:9 (3:2, 0:2, 0:5)

Bitva sedmých Black Angels s osmou Ostravou skončila vítězně pro druhý jmenovaný tým. První fázi přitom Bleci zvládli i díky gólu do šatny z hole Jakuba Renčína. V navazující části ale FBC dvěma trefami otočilo a drtivou třetí třetinou, která mu vyšla 5:0, se vyšplhalo ke klidné výhře 9:3.

Ostrava tak snížila rozdíl v tabulce Livesport Superligy mezi oběma soupeři na dva body. Velký podíl na výsledku měl Marek Bräuer s pěti brankami a dvěma asistencemi.

Branky: 11. Hromada, 12. Bouček, 20. Renčín – 12. Bräuer, 17. Pešat, 21. Bräuer, 31. Daniš, 53. Pešat, 55. Bräuer, 55. Gál, 57. Bräuer, 60. Bräuer. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 98. Zásahy brankářů: Körber 16 – Binder 14. MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Klokani měli možnost si pojistit místo v nejlepší čtveřici tabulky. Úvodní dějství proti České Lípě však skončilo bezbrankově, což za Pražany napravil až Ondřej Kawulok zkraje druhé třetiny. A potom přišel i druhý gól FbŠ. Nicméně Severočeši se následně dostali na kontaktní rozdíl zásluhou Radka Krajcigra, což dalo hostům naději do poslední fáze.

Zbytek utkání ovšem vyšel přesvědčivě florbalistům Bohemians. Celkově nastříleli čtyři trefy a došli si pro vítězství 6:1. Již zmiňovaný Kawulok kromě gólu zaznamenal ještě dvě asistence, bilancí 1+1 potom pomohl domácímu mužstvu Jakub Buršík.

Branky: 21. Kawulok, 29. Zezulka, 49. J. Petrák, 57. Buršík, 58. K. Petrák, 60. Forman – 33. Krajcigr. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Zavřel 48 – Dvořák 24. MATCH CENTER

Tatran Střešovice – PSG PANTHERS OTROKOVICE 23:2 (5:0, 7:0, 11:2)

Utkání si rozehrály Střešovice velmi slibně, když první třetinu ovládly 5:0. Na otevírací gól se čekalo pouze necelou půlminutku. Do poloviny hrací doby se Tatran navíc střelecky prosadil ještě třikrát, čímž eliminoval jakýkoliv nápor Otrokovic. Domácí nakonec potvrdili svoji dosavadní neporazitelnost v základní části výsledkem 23:2, kdy nejvíce zářilo duo Marek Beneš (2+6) a Matěj Havlas (4+3).

Branky: 1. Havlas, 6. Mühlfait, 10. Šimek, 12. Havlas, 16. Šindelář, 23. Sládeček, 25. Beneš, 28. Sádlo, 31. Němeček, 31. Brautferger, 33. Havlas, 38. Meliš, 42. Šindelář, 43. Kreysa, 45. Šimek, 46. Tlapák, 47. Sádlo, 49. Beneš, 51. Šimek, 54. Šindelář, 55. Kreysa, 57. Havlas, 59. Čermák – 48. Zapletal, 53. Nehila. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:3. Využití: 3:0. Diváků: 137. Zásahy brankářů: Kříž 13 – Kohút 14, Pujin 3. MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice – Předvýběr.CZ Florbal MB 3:14 (2:5, 0:6, 1:3)

Na třetí pozici soutěže zůstává Mladá Boleslav, která nezaváhala proti Pardubicím. Na hřišti protivníka nastřílela čtrnáct gólů, přičemž čtyři z nich nastřádal Milan Tomašík (celkově v zápase 4+2). Hattrickem se zároveň prezentoval Matěj Pěnička.

Branky: 16. Bína, 19. Zozulák, 41. Zozulák – 3. Zoufalý, 11. Tomašík, 14. Natov, 19. Tomašík, 20. Pěnička, 24. Beneš, 29. Tomašík, 31. Pěnička, 32. Šebek, 33. Hemerka, 39. Suchánek, 46. Tomašík, 50. Pěnička, 59. Gašparík. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. Diváků: 325. Zásahy brankářů: Haleš 12, Denemark 6 – Bauer 6. MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2 (2:0, 4:1, 4:1)

Bez větších problémů dokráčeli ke třem bodů hráči Vítkovic. Do vedení 2:0 se dostali už v úvodních minutách střetnutí, na které mohli postupně navazovat. Konečný stav dostal podobu 10:2, když dvěma brankami a shodným počtem gólových nahrávek přispěl Adam Delong. Vítkovicím momentálně patří druhé místo superligy s dvoubodovým odskokem na třetí Boleslav.

Branky: 6. Fukala, 8. Matejčík, 25. Delong, 27. Hubálek, 28. Šindler, 40. Hubálek, 48. Delong, 58. Pažák, 58. Kaleta, 58. Besta – 38. Gärtner, 50. Švejda. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváků: 186. Zásahy brankářů: Jasiok 15 – Křepelka 16. MATCH CENTER