2
    Milan TICHÝ

Sparťané mezi svátky neklopýtli, porazili Českou Lípu

Sparťan Matěj Pruner uniká s míčkem před českolipským Janem Peškou | foto: ACEMA Sparta Praha / Vladimír Hodač

Úspěšný zápas na sklonku roku 2022 zaznamenali florbalisté Sparty. V sedmnáctém kole Livesport Superligy poměrně s klidem bodovali nad Českou Lípou, které výrazněji odskočili ke konci druhé třetiny. Následně už žádné potíže pro pražský celek nenastaly.

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)

Domácí tým potvrzoval dobrou formu z předchozích utkání, když získal náskok už po zhruba minutě a půl hry. Česká Lípa později sice odpověděla vyrovnáním, jenže sparťané důležitý moment zvládli a prakticky hned se opět trefili.

Severočeši se stále snažili držet na dostřel svému soupeři, a to i poté, co Pražané ve 34. minutě odskočili na dvougólový rozdíl. Česká Lípa se totiž vrátila do kontaktu a chtěla v podobném stylu pokračovat dále. Nicméně Sparta zanedlouho utekla již na 5:2 a hrála s daleko větším klidem.

V závěrečném dějství se už žádný zvrat nekonal. Mužstvo z hlavního města mělo situaci pod kontrolou a přidalo další tři branky. Poslední z nich padla pouhou sekundu před koncem utkání a znamenala, že si Česká Lípa odveze porážku 3:8.

Pro Spartu šlo o šesté vítězství v řadě, zatímco hostující tým výsledkově ztratil už potřetí za sebou. Lípa tak nenavázala na předchozí vzájemný duel v základní části, jenž dopadl 8:4 v její prospěch.

Branky: 2. Curney, 19. Čermák, 34. Zouzal, 38. Pruner, 39. Košir, 55. Curney, 59. Curney, 60. Košir – 18. Kouba, 37. Trčka, 45. Kopič. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 228. Zásahy brankářů: Beneš 12 – Dvořák 14. MATCH CENTER