2
    Pavel HÁJEK

Sparta přetlačila Vítkovice! Buršík řídil obrat Bohemians

Jakub Buršík (Bohemians) v utkání s Ostravou | foto: FbŠ Bohemians

Zbylá tři utkání 15. kola Livesport Superligy přinesla v pátek hned dva dramatické duely. Šlágr kola nakonec po přestřelce ovládla Sparta, která těsně uspěla ve Vítkovicích. Ostrava poté neudržela slibné vedení proti Bohemians, kterým obrat zařídil čtyřgólový Buršík. Lekci z produktivity poté Otrokovice udělily Královským Vinohradům.

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří se už ve 2. minutě dostali do vedení, hned na to ale Pražané vyrovnali. Palné zbraně obou mužstev poté na dlouho utichly a dalších branek se diváci dočkali až na konci druhé části. Na druhý gól Sparty ještě Vítkovice našly odpověď, jenže hosté jim opět odskočili a po přestávce přidali dokonce čtvrtý zásah. Rytíři ovšem nic nezabalili a znovu se svým soupeřem srovnali krok, poslední slovo měli však nakonec přece jen sparťané, kterým tři body zařídil vítěznou trefou v 55. minutě Krbec.

Branky: 2. Šebesta, 39. Gattnar, 45. Gattnar, 49. Hubálek - 4. Košir, 37. Krbec, 40. Kozák, 44. Zouzal, 55. Krbec. Rozhodčí: Kačer -  Vašíček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváků: 132. Zásahy brankářů: Souček 8 - Beneš 12. | MATCH CENTER

PSG PANTHERS OTROKOVICE - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Také v Otrokovicích nemuseli diváci na úvodní gól čekat dlouho. Díky trefě Nehily v 5. minutě otevřeli skóre domácí, kteří poté i přes výraznou střeleckou převahu Pražanů drželi hubený náskok až do začátku třetí třetiny. Královské Vinohrady se sice nakonec dočkaly vyrovnání, jenže Otrokovice dalšími třemi brankami vykročili za výhrou. Hosté poté už jen v závěru korigovali výsledek na konečných 2:4 z jejich pohledu.

Branky: 5. Nehila, 44. Grich, 49. Halama, 57. Vykopal - 41. Klápa, 58. Plíhal. Rozhodčí: P. Števček - R. Števček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváků: 120. Zásahy brankářů: Kohút 22 - Blumbergs 9. | MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 8:5 (3:3, 1:2, 4:0)

Klokani si během úvodní třetiny vypracovali slibný náskok v podobě skóre 3:1, hosté ale ještě před první přestávkou srovnali a na přelomu obou polovin utkání si naopak oni vypracovali dvougólové vedení. V závěru druhé části a v průběhu třetí se však hned čtyřikrát za sebou trefil Buršík, jenž tak v podstatě sám otočil vývoj zápasu zpět na stranu Bohemians. Klokani nakonec ještě pečetili svou výhru osmým gólem, Ostrava se v poslední dvacetiminutovce neprosadila ani jednou.

Branky: 9. Zezulka, 11. Rozkovec, 12. Petrák, 33. Buršík, 50. Buršík, 51. Buršík, 59. Buršík, 59. Kawulok - 6. Gál, 15. Šubert, 16. Pešat, 30. Choma, 31. Gál. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 103. Zásahy brankářů: Zavřel 27 - Klinka 16. | MATCH CENTER