Obrovské drama rozlousklo až prodloužení! Sparta rozdrtila SKV

Souboj Otrokovic a Pardubic | foto: PSG PANTHERS OTROKOVICE

Páteční florbalový program přinesl tři duely. V tom prvním na sebe narazily dva celky ze spodku tabulky, dva večerní zápasy pak přinesly pražské souboje.

PSG PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice 4:5p (1:2, 1:1, 2:1, 0:1)

Duel mezi Otrokovicemi a Pardubicemi divákům přinesl napínavou bitvu plnou zvratů! Hned třikrát se v zápase dostali do vedení Sokoli z Pardubic, ve třetí třetině ale domácí předvedli skvělý obrat a bylo zaděláno na drama. Za stavu 2:3 pro Otrokovice totiž v čase 49:12 srovnával Lukáš Kubíček a pouze o minutu a půl později poslal svůj tým do vedení jeho spoluhráč Filip Hrabal. Pardubice se ale dobře rozehraného matche vzdát nechtěli a gólem v 59. minutě poslali duel do prodloužení, ve kterém zaúřadoval Martin Zozulák a po 38 vteřinách tak bylo rozhodnuto - dva body berou hosté.

Branky: 15. Nehila, 22. Vykopal, 50. Kubíček, 51. Hrabal - 4. Šmíd, 20.  Zozulák, 36. Bína, 59. Šmíd, 61. Zozulák. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 1 + Karel Ševčík OS:3 + Ivo Teichman OS. Využití: 0:0. Diváci: 230. Zásahy brankářů: Adam Kohút 10 - Matěj Denemark 16. | MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 9:8p (4:3, 2:3, 2:2, 1:0)

Pražské derby mezi Bohemians a Chodovem začalo hodně zhurta a již po třech odehraných minutách byli známi hned tři střelci. Gólový nášup pak pokračoval, ale hra zůstávala po celou dobu velice vyrovnaná. Zejména hosté z Chodova se prezentovali last-minute brankami, neboť v první i druhé třetině dávali gól tzv. do šatny. Pouhé tři vteřiny před první sirénou totiž skóroval Tom Ondrušek a ve druhé třetině si podobný kousek vzal na starosti Marek Vávra, který srovnával na 6:6. O krok napřed ale byli v celém duelu klokani z Bohemians, kteří se dostali do vedení hned čtyřikrát a právem tak vybojovali dva body.

Branky: 2. Buršík, 10. Šebek, 10. Čihák, 11. Petrák, 23. Buršík, 31. Řehoř, 44. Řehoř, 53. Petrák, 62. Kisugite - 3. Ondrušek, 4. Sýkora, 20. Ondrušek, 24. Ondrušek, 26. Komárek, 40. Vávra, 57. Bauer, 60. Sýkora. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 224. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 12 - Karel Hodík 12. | MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - ACEMA Sparta Praha 1:9 (0:3, 0:2, 1:4)

Favorit duelu mezi jedenáctým a pátým celkem tabulky nezaváhal a dovedl pražské derby do jednoznačného výsledku. Za Spartu se proti SKV prosadilo dohromady pět hráčů, někteří ale vyčnívali víc než ostatní. Nejvýznamněji z nich se na výsledku podepsal Jiří Curney, který si připsal hned čtyři branky nebo Marek Zouzal, který skóroval dvakrát. Velmi produktivní byl také Jakub Košir, jenž svými přihrávkami vytvořil čtyři gólové situace. Sparťanský brankář Viktor Hejna pak držel nulu až do času 59:31, ve které mu ji z trestného střílení sebral vinohradský Vojtěch Klápa.

Branky: 60. Klápa - 3. Zouzal, 19. Curney, 20. Curney, 26. Curney, 30. Křenek, 44. Zouzal, 44. Curney, 46. Bartoš, 48. Mühlfait. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: Aleš Křepelka 15, Roberts Blumbergs 10 - Viktor Hejna 18. | MATCH CENTER