Známe osm účastníků juniorské CE ligy, o zbylá čtyři místa zabojují týmy v baráži

Liberecký celek byl v kvalifikaci stoprocentní a po roce se vrací mezi elitu | foto: FBC Liberec

Tři náročné víkendy plné soubojů o nejvyšší juniorskou soutěž jsou minulostí. Elitní juniorská CE liga zná již osm svých účastníků. O zbylá čtyři místa zaručující účast poté zabojuje osm celků během vzájemných dvojzápasů ještě tento týden.


Do boje o nejvyšší juniorskou soutěž se zapojilo hned třicet týmů, jež byly rozděleny do osmi skupin. Z každé skupiny si poté pouze vítěz zajistil jistotu postupu. Čtyři mužstva neztratila během kvalifikace ani bod, konkrétně jde o tradiční účastníky Spartu Praha, Chodov či Vítkovice, které společně právě se Spartou přesáhly hranici sedmdesáti vstřelených branek během šesti duelů. Chodov byl zas jediným týmem, který během jednoho zápasu dosáhl na dvacet vstřelených branek. Povedlo se mu to v souboji s českobudějovickými Štíry, které rozstřílel vysoko 20:4. Stoprocentní byl i severočeský Liberec, jenž se vrací mezi elitu po jednoleté přestávce. Jednou zaváhali Bohemians, Hattrick Brno či dvojnásobný obhájce titulu střešovický Tatran, jenž hned na úvod své cesty za další obhajobou titulu padl nečekaně v Milevsku. Pouze jedinou porážku poté zapsala i Mladá Boleslav, která si svůj postup ale zajistila až v posledním kole, kdy dokázala zvítězit na hřišti akademie FBC Plzeň a FBŠ Slavie Plzeň.

V nejvyšší juniorské soutěži však zatím zůstávají ještě čtyři volná místa. O ně si to od středy do pátku rozdají týmy, které v kvalifikačních skupinách skončily na druhém místě. Celky byly rozděleny do dvojic, ve kterých dojde na vzájemné dvojzápasy. O zajištění účasti v CE lize mezi sebou zabojuje milevský Došwich s Českou Lípou, akademie FbC Plzeň a FBŠ Slavie Plzeň s Ústím nad Labem, Ostrava s brněnskými Gullivers, semifinalisté posledního ročníku Bulldogs Brno poté vyzvou Panthers Praha. Zbylé neúspěšné účastníky kvalifikace čeká v aktuálním ročníku 1. liga, ve které budou týmy rozděleny do západní a východní skupiny podle geografického položení.

Co se týče počínání jednotlivců, tak bodově se v kvalifikaci nejvíce dařilo sparťanskému Matyáši Bláhovi a vítkovickému Davidu Slončíkovi, kteří k hladkým postupům svých celků pomohli dvaadvaceti body. O jeden bod méně poté na své konto přidal další vítkovický hráč Ondřej Balner. Čtveřici pokořitelů dvaceti bodů ještě doplňuje českolipský Mikeš Motejzík. 

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se