V Singapuru začíná play-off! Česko se dozví čtvrtfinálového soupeře

Polské reprezentantky na MS 2023 | foto: Martin Flousek/Český florbal

Středa bude na mistrovství světa patřit prvním vyřazovacím bojům. V pátý den šampionátu se odehrají všechny čtyři zápasy předkola play-off, a tak už odpoledne bude jasné složení všech čtvrtfinálových duelů. Česká reprezentace má nyní dva dny volna, než se v pátek utká s lepším z dvojice týmů Norska a Dánska.


Estonsko - Austrálie

6:00 | o 13.-16. místo | OCBC Arena 2

Brzy ráno se budou hrát i dva zápasy play-off o umístění mezi 13. a 16. místem. Prvním z nich bude souboj Estonska s Austrálií. Estonky ve své skupině zvítězily nad Američankami a v posledním zápase vyválčily bod s Japonkami. Austrálie si ještě žádnou výhru nepřipsala a ve své skupině C byla poslední. Na kontě má jen jeden bod za remízu s Francií. V historii světových šampionátů se oba celky potkaly jen jednou ve skupině v roce 2017. Spokojenější tehdy byly po výhře 10:4 florbalistky z Pobaltí.

Francie - USA

7:00 | o 13.-16. místo | OCBC Arena 1

Druhý zápas o umístění na 13.-16. místě proti sobě postaví Francii a Spojené státy. Francouzky při své premiérové účasti na MS zatím uhrály remízu s Austrálií. O první výhru budou usilovat proti Američankám, které prohrály všechny tři zápasy a nejsou po základní části v ideálním rozpoložení.

Lotyšsko - Japonsko

9:00 | předkolo | OCBC Arena 2

Tyto týmy se spolu potkaly naposledy na historicky prvním ženském šampionátu na Alandských ostrovech v roce 1997, kde Lotyšky zvítězily jasně 12:1. O 26 let později slibuje jejich vzájemný zápas mnohem vyrovnanější podívanou. Lotyšsko ve skupině schytalo debakly od Finska se Švýcarskem a s Norskem prohrálo jen těsně. Japonky tu svou poprvé ovládly. Poradily si s Dánskem i USA a s Estonskem hrály nerozhodně. Na vítěze už čekají ve čtvrtfinále úřadující mistryně světa ze Švédska.

Norsko - Dánsko

10:00 | předkolo | OCBC Arena 1

České fanoušky bude nejvíce zajímat výsledek zápasu Norska proti Dánsku. Právě s jeho vítězem se totiž utkají české florbalistky v následující fázi play-off. Norské hráčky si zajistily třetí místo ve skupině hlavně výhrou nad Lotyšskem, na Finsko a Švýcarsko nestačily. Dánsko po úvodním zaváhání s Japonskem oba své zápasy v "déčku“ vyhrálo a v "déčku“ skončilo druhé. Poslední duel tradičních severských rivalů na MS dopadl šťastněji pro Norsko. Utkání o 7. místo rozhodlo před dvěma lety v Uppsale až v prodloužení gólem na 3:2.

Polsko - Německo

12:00 | předkolo | OCBC Arena 2

První soupeřky Česka na letošním mistrovství proti Německu zabojují o postup do čtvrtfinále. Německo bylo ve skupině suverénní. Vyhrálo všechny tři zápasy a dostalo v nich pouhé tři branky. Němky se budou opírat především o devítibodovou Annu-Lenu Bestovou (6+3 na MS). Polky naopak musí společně zareagovat na vysoký debakl 1:25 z posledního utkání proti Švédkám. Na úspěšnějšího z dvojice našich severních sousedů čekají ve čtvrtfinále vítězky skupiny A z Finska.

Slovensko - Singapur

13:00 | předkolo | OCBC Arena 1

Středeční program zakončí měření sil mezi hostitelskou zemí a Slovenskem. Poperou se o místo ve čtvrtfinále proti Švýcarsku. Slovensko začíná play-off s bilancí jedné výhry a dvou porážek. Domácí florbalistky ji mají opačnou. První dva duely vyhrály a těsně nestačily pouze na výběr Německa. V doposud jediném vzájemné utkání těchto soupeřů rozdrtily Slovenky Singapur 12:2. Podařilo se jim to před vlastními fanoušky v Bratislavě na MS 2017. Tentokrát budou mít výhodu domácího prostředí reprezentantky městského státu z jihovýchodní Asie.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se