Tatran ovládl drama a dál hledá přemožitele! Přestřelku v Kbelích rozsekl Buršík

Tatran slaví trefu | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Superliga si na neděli nachystala opravdu výživný program. Liberec ukončil s Otrokovicemi nepříjemnou sérii. Tatran v bitvě dvou nejúspěšnějších celků zdolal po parádním dramatu Vítkovice. Sparta padla po boji s Ostravou a přestřelku na půdě Black Angels rozsekli klokani až v prodloužení.

FBC Liberec – PSG PANTHERS OTROKOVICE 9:7 (2:2, 3:2, 4:3)

Liberečtí florbalisté i přes změnu trenéra nadále hledají optimální výsledkovou formu. Změnit to mělo klání s Otrokovicemi, které nabídlo hodně zajímavý průběh. Z vedení domácích 2:1 se stalo během druhé třetiny vedení Panterů v poměru 4:2. DOmácí však v divoké prostřední části třemi trefami znovu získali vedení na svou stranu, avšak misky vah se po další změně stran znovu překlopily. Otrokovicím ale vedení dlouho nevydrželo, Liberec v závěru uspěl díky dvěma trefám Jakuba Kárníka s Vojtěchem Wienerem.

Branky: 7. Mádlo, 12. Wiener, 33. Janeček, 36. Faksa, 39. Dlesk, 52. Wiener, 57. Kárník, 59. Kárník, 60. Wiener - 12. Hrabal, 20. Sovják, 24. Sovják, 32. Vykopal, 49. Janeček, 51. Grich, 55. Hrabal. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváků: 110. Zásahy brankářů: Műck 17 - Kohút 21. | MATCH CENTER

Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4 (1:2, 3:0, 0:1)

Dosud neporažený lídr superligy hostí v Řepích aktuálně druhé rytíře. Duel nabídl řadu šancí, několik tyček, parádní zákroky gólmanů a hlavně velké drama.

Úvodní perioda nabídla rychlý start hostů, kteří po trefách Adama Zubka a Ondřeje Vítovce šli do rychlého vedení 2:0. Za domácí vzápětí neproměnil nájezd Marek Beneš, ale v polovině třetiny snížil po pěkné kombinaci Tomáš Hanák.

Druhá část nabídla velký obrat. Nejprve srovnal druhou trefou v klání Hanák a v závěru vyrovnaného prostředního dějství postupně udeřili Jonáš Kreysa a Ondřej Němeček. V poslední periodě snížil povedenou střelou Jan Šebesta, ale na srovnání už ostravští hráči ani při hře v šesti nedosáhli.

Branky: 10. Hanák, 22. Hanák, 34. Kreysa, 37. Němeček - 2. Zubek, 3. Vítovec, 45. Šebesta. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváků: 510. Zásahy brankářů: Jurco 13 - Souček 19. | MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)

Také druhý ostravský tým vyrazil do Prahy, kde jej čekala Sparta. Ta si chtěla spravit chuť po neúspěchu ve finále Poháru Českého florbalu, ale už po dvaceti minutách prohrávala 0:2. Ve druhé periodě sice dokázala snížit a hned na startu druhé části srovnat, ale Ostrava pak třemi trefami v řadě vývoj znovu strhla na svou stranu a Pražanům se podařilo jen korigovat.

Branky: 34. Krbec, 41. Čermák, 56. Košir, 60. Zouzal - 14. Chatrný, 20. Sedláček, 45. Bräuer, 49. Sedláček, 52. Bräuer, 60. Pobořil. Rozhodčí: Drápal - Pospíšil. Bez vyloučení. Diváků: 143. Zásahy brankářů: Beneš 14 - Binder 23. | MATCH CENTER

BLACK ANGELS – FbŠ Bohemians 9:10p (2:2, 3:2, 4:5 – 0:1)

Bleci sehráli třetí domácí duel v řadě. Proti stála Bohemka nabuzená triumfem v Poháru Českého florbalu a klání nabídlo obrovskou bitvu a divoký průběh plný branek. Domácí po dvou třetinách vedli, klokani ale v poslední části otočili průběh a vedli o dva zásahy. Pak ale dvakrát udeřil Vilém Doležal, který srovnal a i když poté Jakub Buršík znovu posunul Bohemians do vedení, poslední slovo v základní hrací době měl Matouš Burian. Rozhodnout tak muselo prodloužení, v němž klokanům vystřelil triumf druhým zásahem Buršík.

Branky: 6. Renčín, 11. Burian, 26. J. Boček, 37. Fryš, 39. Ludvík, 44. Bačinský, 53. Doležal, 55. Doležal, 59. Burian - 8. K. Petrák, 19. Řehoř, 31. Forman, 31. Šebek, 42. K. Petrák, 50. Forman, 51. Kawulok, 52. Šebek, 56. Buršík, 61. Buršík. Rozhodčí: Sýkora - Tkáč. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:3. Diváků: 72. Zásahy brankářů: Körber 30 - Zavřel 15. | MATCH CENTER