Trenér/ka žen | Jaká jména sahají po titulu nejlepšího ženského kouče?

Finalisté ankety Trenér/ka žen 2022/23 | foto: Český florbal

Už 9. června poznáme na galavečeru Florbalista sezony vítěze všech anket. Postupně si představíme všechny finalisty. Jako další v pořadí následuje kategorie trenér/ka žen sezony.


Czeczinkar Martin
  • Bulldogs Brno

Nový kouč brněnských Bulldogs předvedl v této sezoně neskutečnou jízdu, kterou dostal Brňanky ze dna extraligové tabulky až do top pětky. Buldočky v tomto ročníku potrápily nejednoho favorita a zaslouženě tak v tabulce po základní části obsadily pátou příčku. Ve čtvrtfinále si je navíc vybral vítěz Prezidentského poháru z Vítkovic, který prohlásil, že se soubojem s nimi nejlépe připraví na případné semifinále a Bulldogs v čele s Martinem Czeczinkarem tak za svůj výkon sklidily velký obdiv. Také proto letos tento kouč končí v trenérské anketě v trojici nejlepších.

Trenér extraligových Bulldogs Brno Martin Czeczinkar | foto: Bulldogs Brno

Robenek Jakub
  • FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Hlavní trenér ostravského FBC znovu potvrdil, že se svým týmem patří mezi elitu. V superfinále sice jeho kádr nestačil na výběr Vítkovic a zlato tak neobhájil, i tak ale Jakub Robenek dovedl FBC do druhého boje o titul v řadě a ze sezony tak odchází se stříbrnými medailemi a nově i postupem na Champions Cup. Postupem přes Chodov v semifinále se mu navíc povedlo zaplnit superfinále v pražské O2 areně druhým ostravským týmem a bylo to tak poprvé v historii, co se o titul ženské extraligy porvaly dva kádry se sídlem mimo Prahu.

Ostravský trenér Jakub Robenek dovedl FBC podruhé v řadě do superfinále | foto: Martin Flousek
Velecký Jiří
  • 1. SC Tempish Vítkovice

Jako náhradník Tomáše Martiníka se kouč Jiří Velecký na lavičce Vítkovic se svými kolegy Dušanem Dudeškem a Jiřím Gurkovským skvěle usadil. Ostravské rytířky znovu dosáhly na Prezidentský pohár za vítězství v základní části a do vyřazovacích bojů navíc vstoupily zcela neporaženy. Svou krasojízdu nakonec Vítkovice pod vedením Jiřího Veleckého zakončily dalším extraligovým titulem do sbírky, když v superfinále zvládly ostravské derby s FBC, a už nyní se tak připravují na nadcházející ročník Poháru mistrů. Velecký se se svými trenérskými kolegy radoval i ze zisku prvenství v Poháru Českého florbalu.

Vítkovický trenér Jiří Velecký | foto: Český florbal

Další pořadí TOP 10

4. Martiník Tomáš (reprezentace juniorek)
5. Neuman Ondřej (Florbal Chodov)
6. Marešová Michaela (FbŠ Bohemians)
7. Dudešek Dušan (1. SC Vítkovice)
8. Michálek Marek (Tatran Střešovice)
9. Hudík Pavel (Tatran Střešovice)
10. Procházka Lukáš (reprezentace žen)

Anketa Florbalista sezony

Vyhlašuje se celkem třináct kategorií, přičemž jedenáct z nich se volí dvoukolovým systémem. O hvězdách sezony mezi muži a ženami rozhodují po skončení sezony sami fanoušci ve speciálním hlasování.

V kategoriích florbalista/ka, brankář/ka, junior/ka trenér/ka mužských, trenér/ka ženských týmů a rozhodčí sezony hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři.

O nejužitečnějších hráčích a hráčkách (MVP) Livesport Superligy a Extraligy žen hlasují samotní florbalisté a florbalistky.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se