Panthers se povedl velký obrat! V baráži se ujímají vedení

Florbalistky Panthers Praha vstupují do utkání Extraligy žen 2022/2023 | foto: Panthers Praha

Úvodní kolo baráže o ženskou Extraligu zvládly lépe florbalistky Panthers Praha, které tak vykročily úspěšně za záchranou. Proti Třinci se jim povedl pěkný obrat v poslední periodě.

Panthers Praha – FBC Intevo Třinec 3:2 (1:2, 0:0, 2:0) | Stav série 1:0

Už ve druhé minutě sice otevřela po pěkné akci skóre Kristýna Gocová, ale ještě do konce první periody se hostujícím hráčkám povedl obrat, když nejprve z branku udeřila Kateřina Macigová, která o pár chvil využila ztrátu domácích a nabila Veronice Třinecké, která poslala Slezanky do náskoku.

Ve druhé periodě mohla na jejím startu srovnat Bočková, ale trefila jen břevno. Góly začaly padat znovu až v posledním dějství. To nejprve srovnal před brankou důrazná Anna Bartušková a pět minut před koncem pak rozhodla povedeným backhandem Tereza Bočková. Třinec se v závěru snažil o vyrovnání, ale ani v přesilovce nenašel potřetí recept na brankářku Mažáryovou.

Série se za stavu 1:0 pro Pantherky přesune příští víkend do Třince. V případě, že se v tomto termínu nerozhodne, pak přijdou další dvě klání na půdě Pražanek.

Branky: 2. Gocová, 46. Bartušková, 55. Bočková - 8. Macigová, 14. Třinecká. Rozhodčí: D. Bezucha - M. Bezucha. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 69. Zásahy brankářek: Mažáryová 19 - Pytlíková 26. | MATCH CENTER