Letka vybrala Hattrick, srovnali i Bulldogs. BUTCHIS znovu úřadoval, vyhrálo i Ústí

Matyáš Gryz z Letky během duelu na hřišti Hattricku, který štěpánkovický tým vyhrál 9:2 | foto: FBŠ Hummel Hattrick Brno

Už druhá klání za sebou mají čtvrtfinálové série v druhé nejvyšší mužské soutěži. Vyrovnat na 1:1 se povedlo brněnským Bulldogs i štěpánkovické Letce, podruhé doma vyhrály týmy Ústí nad Labem a BUTCHISu.

Znovu velmi těsné bylo klání mezi Ústím a Štíry. Hosté z Českých Budějovic dvakrát vedli během úvodní části, ale Severočeši pokaždé srovnali. Duel se zlomil pravděpodobně během necelých tří minut ve druhé periodě, kdy po zásazích Lukáše Täubera a Jana Sattlera odskočilo Ústí na 4:2, zatímco Matyáš Kouba neproměnil nájezd. Na konci druhého dějství sice snížil Patrik Holý, více však pozorný Hrabě v brance hostům nedovolil, Ústečtí naopak rozhodli střelou do prázdné.

Druhý domácí duel zvládl i vítěz základní části z BUTCHISu. Ten svého soupeře v první třetině znovu nešetřil, pro hosty ale mohla být útěchou druhá perioda, v niž udržel s domácími krok, ani tak ale neodvrátil vysokou prohru, čtyři body si zapsal Jan Waldhauser.

V bitvě mezi Bulldogs a Kladnem tentokrát tahali za kratší konec Středočeši. V 36. minutě totiž prohrávali už 1:6. Pak ale přišly dva slepené zásahy a Kanonýři byli náhle znovu ve hře. Chvíli před koncem dokonce snížili na rozdíl jediného gólu, ale poslední slovo si vzal Lukáš Mráz, který pojistil triumf Bulldogs.

Hodně povedenou odvetu měla nachystanou Letka. Štěpánkovičtí tentokrát nenechali na brněnském Hattricku nit suchou a i když domácí otevřeli skóre, postupně si vypracovali klidné vedení 6:1. Deset minut před koncem snížil Martin Nagy, tak Letka odpověděla dalšími třemi trefami. Čtyři body si připsal Michal Hložanka.

Výsledky čtvrtfinále play-off 1. ligy mužů
Florbal Ústí - FBC Štíři České Budějovice 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky: 15. Semerád, 18. Fuchsig, 24. Täuber, 25. Sattler, 59. Trčka – 1. Sirotek, 17. Hejplík, 37. Holý. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 243. Zásahy brankářů: Hrabě 20 – Hanousek 17. | MATCH CENTER

BUTCHIS – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 11:4 (4:0, 3:3, 4:1)

Branky: 6. Waldhauser, 10. Svoboda, 11. Bóday, 18. Černý, 24. Novotný, 35. Šubrt, 35. Pavlíček, 50. Kalina, 50. Waldhauser, 54. Šubrt, 58. Papež – 24. Matula, 25. Zbořil, 36. Kadlec, 49. Matula. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváků: 83. Zásahy brankářů: Jurco 17 – Krupa 24. | MATCH CENTER

Bulldogs Brno – Kanonýři Kladno 7:4 (3:1, 3:2, 1:1)

Branky: 12. Konečný, 16. Svatoň, 19. Konečný, 28. Mráz, 33. Pešák, 37. Gregr, 59. Mráz – 7. Veselý, 38. Stůj, 38. Novák, 56. Veselý. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváků: 111. Zásahy brankářů: Haltmar 55 – Ponomarev 49. | MATCH CENTER

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Letka Toman Finance Group 2:9 (1:3, 0:3, 1:3)

Branky: 10. Zouhar, 50. Nagy – 11. Hranický, 17. Šrámek, 19. Hložanka, 34. West, 35. Blana, 38. Hložanka, 54. Filip, 57. Döhner, 60. Elbl. Rozhodčí: R. Števček – R. Števček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváků: 104. Zásahy brankářů: Létal 6, Kolajta 7 – Petr 21. | MATCH CENTER