Všechny zápasy rozhodl jediný gól! Bohemka bodovala proti FBC, Jičín proti Tatranu a Vítkovice se natrápily s Olomoucí

Radost Malwiny Zagórske po gólu proti Bohemians | foto: FBC ČPP OSTRAVA

Druhou lednovou sobotu čekala Extraligu žen dávka velmi vyrovnaných zápasů. Tu odstartoval souboj ostravského FBC a Bohemians, který nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy. Vítkovice se pak doma pořádně natrápily s Olomoucí a Bulldogs přetlačily Liberec.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FbŠ Bohemians 5:4pn (2:2, 1:0, 1:2, 0:0)

První perioda duelu mezi domácí FBC Ostravou a Bohemians nabídla spoustu pohledných akcí na obou stranách hřiště a pohled na dvě staronové tváře - na hřišti se totiž proháněly také bývalé extraligové hráčky Ostravy Nela Kapcová a Karin Vavrečková. Jako první se do vedení dostaly hostující hráčky, domácí ale rychle odpověděly a postupně prevážily misky vah na svou stranu. Vyrovnávací trefa na 2:2 ze strany klokanek přišla v pozdním čase 19:18. Vyrovnaná partie pak pokračovala až do samého konce základní hrací doby, kdy na světelné tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. Zápas tak dospěl přes bezbrankové prodloužení až do samostatných nájezdů, v nichž brankářka domácích Veronika Tomšová nepustila ani jeden gól a ostravské FBC tak z tohoto souboje bere dva body.

Branky: 7. Zagórska, 15. Káčová, 23. Pudišová, 42. Mlejnková, N Hudáková - 6. Hernandezová, 20. Veselá, 55. Urbanová, 58. Mezerová. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 73. Zásahy brankářek: Veronika Tomšová 25 - Kristýna Karli 27. | MATCH CENTER

Bulldogs Brno - Crazy girls FBC Liberec 6:5 (2:1, 1:1, 3:3)

Velmi vyrovnaný byl také souboj domácích Bulldogs s Libercem, který skončil jednobrankovým rozdílem, jenž byl stanoven už v první třetině. V té se víc dařilo domácím, které se slepenými brankami dostaly do vedení 2:0 a útlý náskok udržovaly až do 51. minuty. Pak na 5:5 srovnala Karolína Nováková a vše naznačovalo tomu, že se schyluje k prodloužení. S tím ale nesouhlasila Liliana Bolfová, která svou druhou brankou v tomto utkání zvýšila na 6:5 a stanovila tak konečné skóre. Liberec tak domů odjíždí bez tolik potřebných bodů, naopak Bulldočky si upevňují svou pátou příčku v tabulce.

Branky: 11. Liliana Bolfová, 12. Veronika Stuchlíková, 32. Anna Brucháčková, 41. Michaela Žáková, 47. Veronika Machálková, 54. Liliana Bolfová - 20. Karolína Nováková, 40. Markéta Žbánková, 44. Aneta Foffová, 47. Markéta Valešová, 51. Karolína Nováková. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 87. Zásahy brankářek: Markéta Hošek Marková 29, Adéla Malkusová 32. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Začátek zápasu na Dubině byl velmi opatrný a po první dvacetiminutovce na tabuli svítilo útlé vedení 1:0 pro Vítkovice. Také pohled na počet střeleckých pokusů potvrzoval, že se ani jeden z celků nedostal do aktivního tlaku z a na pořádnou akci si tak diváci museli počkat. O něco zajímavější už byla třetina druhá, která skončila za kontaktního stavu 3:2 pro domácí a v níž došlo také na trestné střílení - to v čase 37:35 střelou pod víko proměnila Barbora Soušková a vrátila tak Olomouc do hry. Vyrovnaná hra pak pokračovala až do samého konce utkání, neboť celkové skóre se zastavilo na cifrách 4:3. Rytířky tak sice doma vítězí, na tři body se ale musely pořádně nadřít.

Branky: 14. Šponiarová, 29. Buczek, 33. Kubečková, 49. Staňková - 28. Řeháková, 38. Soušková, 47. Cholinská. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 48. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 6 - Nikola Dlouhá 22. | MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice - Finance Novák FBK Jičín 7:6p (1:0, 3:4, 2:2, 1:0)

Ze sobotního trendu nevybočoval ani duel mezi čtvrtým Tatranem a desátým Jičínem. Ten byl ještě ve 42. minutě vyrovnaný 4:4 a o vítězi zdaleka nebylo rozhodnuto. Pak se ale do vedení dostaly domácí Střešovice, za které se v čase 41:28 prosadila Barbora Lovíšková a za stavu 6:4 už to vypadalo, že si domácí tento duel pohlídají. Opak byl ale pravdou - Jičín totiž zvládl během poslední dvouminutovky vyrovnat na 6:6 a rozhodnout muselo až prodloužení! V tom o bodu navíc pro Tatran rozhodla Lucie Želízková.

Branky: 14. Býčková, 27. Vernerová, 31. Lovíšková, 38. Vernerová, 42. Lovíšková, 55. Želízková, 64. Želízková - 24. Bachmaierová, 31. Žůrková, 34. Bachmaierová, 37. Žůrková, 58. Preisslerová, 60. Bachmaierová. Rozhodčí: Lucie Hejnová - Tomáš Kostinek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 16 - Alena Vokatá 18. | MATCH CENTER