Odvolaná červená karta i kolaps na hřišti! Jak probíhalo čtvrtfinále 1. ligy žen?

Radost Třince po vítězství ve čtvrtfinálovém zápase s Havířovem | foto: FBC Intevo Třinec

Druhá nejvyšší ženská liga se v boji o celkové prvenství a postup do extraligy pomalu a jistě blíží do finiše a ve hře už tak zbývá poslední čtveřice nejlepších. V semifinále se v sériích utkají celky Třince a Black Angels a Židenice s pražskými Tigers. Co všechno ale přineslo prvoligové čtvrtfinále? To vše najdete v tomto souhrnu.


Čtvrtfinále 1. ligy žen byla jedna velká podívaná! I přesto, že v něm všechny série skončily jednoznačným výsledkem 2:0 na zápasy, se v boji o semifinále událo spoustu velkých věcí.

Pokračují vítězové obou základních skupin

Patrně nejhladší průběh měl ve čtvrtfinálové sérii celek Black Angels, který vyzval Plzeň. Souboj prvního a čtvrtého týmu tabulky skupiny západ dopadl celkovou výhrou 16:7 (8:3 a 8:4) pro florbalistky Černých Andělů. Nejlepšími hráčkami celé série se staly Ester Janušková a Adéla Košvancová, které posbíraly obě sedm kanadských bodů (4+3) ve dvou zápasech.

Jednoznačný postup za sebou mají také florbalistky brněnských Židenic, které si ve čtvrtfinále poradily s houževnatým Znojmem. Bývalý extraligový celek si v této sezoně podmanil základní část východní skupiny 1. ligy žen a do boje se čtvrtým týmem tabulky tak šel v pozici favorita. Po pohodlné výhře 6:2 v prvním zápase ale Židenice čekal velmi těžký střet druhý, v němž to ještě v 58. minutě bylo 2:2. Nerozhodný stav protrhla brněnská Veronika Králová až ve velmi pozdním čase 59:38 a svému týmu tak vystřelila postup opravdu za pět vteřin dvanáct!

Velmi náročné to ale ve čtvrtfinále měly týmy ze druhých míst tabulky východní i západní skupiny. Ten ze západu, pražské Tigers Nehvizdy, nakonec přetlačil houževnaté SKV celkovým skóre 9:6. Zejména ve druhém duelu to ale byla napínavá podívaná, neboť domácí Vinohrady vedly 4:3. Tigers však v rozmezí 51. a 53. minuty rozhodly trojicí bleskových gólů a bylo po zápase, potažmo i po sérii.

V Moravskoslezském derby se děly věci!

Proti Třinci, který se v tabulce umístil pouze bod za vítězem ze Židenic, se pak postavilo sezonní překvapení z Havířova. To po šestém místě v základní části v osmifinále senzačně vyřadilo třetí Dobrušku, kterou porazilo o jedinou branku z hole hrdinky Andrey Pastuškové. Bývalá hvězda Extraligy žen se prosadila v čase 54:50 a svým osmým kanadským bodem (4+4) v celé sérii tak poslala Havířov do další fáze vyřazovacích bojů.

Úvodní duel tohoto Moravskoslezského derby si Třinec pohlídal a zvítězil pohodlně 7:3. Pak se ale vydal na půdu Havířova a to, čemu 156 diváků v hale přihlíželo, byla jedna velká play-off řežba.

Před třetí třetinou se do šaten šlo za stavu 2:2. Havířov se pak dostal do vedení 4:2, to si ale nezvládl pohlídat a osvědčenou spoluprací Kateřiny Macigové a Veroniky Třinecké (dříve Enenkelové - pozn. red.) Třinec vzápětí znovu srovnal. Diváci v hale pak už pravděpodobně očekávali prodloužení, pouhou minutu a půl před koncem se ale prosadila Tereza Martynková a odšpuntovala tak radost hostujícího celku spolu s velkými emocemi na hřišti.

Při tomto gólu se totiž nešťastně zranila havířovská brankářka Lucie Waloszková, která po úderu do hlavy začala na hřišti omdlévat. Toho si všimla domácí střídačka a trenér Havířova tak byl nucen razantním způsobem zasáhnout. Minutu před koncem základní hrací doby tak vstoupil na hřiště a od sudích proto inkasoval červenou kartu. Ta ale byla posléze odvolána, neboť se mezi aktéry všechno vysvětlilo a domácí brankářka již do konce zápasu zůstala v péči zdravotníků na střídačce. Torpedo tak muselo hrát nutně v šesti, neboť nemělo náhradnici.

Na hřišti navíc musela zasahovat také sanitka, neboť se v poslední vteřině třetí třetiny zranila ještě jedna florbalistka Havířova, kterou odvezli záchranáři do nemocnice s otřesem mozku, a velmi raritní závěr zápasu tak byl na světě. Oba dvě hráčky jsou naštěstí již v pořádku.

To ale nic nemění na tom, že si Třinec po právu vybojoval svou pozici v semifinále vítězstvím 2:0 v sérii a stal se tak jedním ze čtyř nejlepších celků 1. ligy žen.

Semifinálové boje v této soutěži odstartují o víkendu 25. a 26. března.

Dvojice pro semifinále 1. ligy žen:

BLACK ANGELS - FBC Intevo Třinec | Program série
K1 Florbal Židenice - Prague Tigers Nehvizdy | Program série

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se