Novinky na přestupním trhu: trejd v hlavním městě, odchod do zahraničí a velké posily pro FBC

Florbalistky FBC Ostravy po výhře nad Tatranem | foto: PSN Tatran Střešovice

Také v červenci pokračuje nabité přestupní období, ve kterém elitní týmy loví nové posily do svých řad. K zajímavému přestupu tak došlo mezi pražskými kluby Bohemians a Tatranu a nová jména hlásí také ženský kádr FBC Ostrava.


Patrik Šebek míří do Tatranu

Meziměstský přestup se udál na trase Bohemians - Tatran. Tyto dva superligové kluby se dohodly na trejdu klokana Patrika Šebka, který se tak po sedmi sezonách v dresu Bohemians přesouvá do kádru čerstvého mistra. Klub o jeho přestupu informoval na svých webových stránkách.

Pro klokany byl přitom tento třiadvacetiletý obránce stěžejním článkem, který dosáhl na 240 kanadských bodů v 210 zápasech. S Bohemians dokráčel Patrik Šebek k historicky první klubové trofeji v Poháru Českého florbalu a nechyběl ani ve čtvrtfinále Poháru mistrů. Kromě těchto úspěchů se nová posila Střešovic může pyšnit také titulem juniorského mistra světa z roku 2019.

Šindeláře čeká štace ve Švýcarsku

Opačným směrem, tedy pryč z tatranských barev, míří Martin Šindelář, který se v nové sezoně bude prohánět po švýcarském hřišti. Po zisku historického treblu se šestadvacetiletý útočník Střešovic vydává na novou životní pouť, neboť podepsal smlouvu se švýcarskými Alligator Malans. Ti o jeho přestupu informovali v článku na klubovém webu, kde uvedli, že jsou z tohoto florbalisty nadšení.

"V Tatranu jsem zažil mnoho vítězství a porážek, které mě formovaly jako hráče i jako člověka. Po šesti letech ve Střešovicích můžu říct, že jsem viděl, jak to vypadá, když člověk něco dělá srdcem. Chtěl bych poděkovat všem, kteří tam byli, včetně mých spoluhráčů, trenérů a kolegů," uvádí sám Šindelář v rozhovoru pro klub Malans. Kromě toho také uvedl, že i nadále zůstane marketingovým manažerem Tatranu.

Z Náchoda do superligy

Před startem superligové sezony 2024/25 ohlašuje posilu také pražský Chodov, který do svého kádru přivádí Davida Špačka. Ten je ryzím odchovancem klubu Florbal Náchod, ve kterém strávil dlouhých čtrnáct let a v nedávno skončeném ročníku s ním oslavil také postup do 1. ligy mužů.

Tento devatenáctiletý útočník ale míří ještě výš a pro další florbalovou sezonu si tak vybral tu nejtěžší možnou metu. V dresu Chodova se totiž bude prohánět v nejvyšší mužské soutěži, ve které si odbude svou premiéru. 

Ostrá munice pro ženské FBC

Obrovskou posilu hlásí extraligový klub FBC Ostrava, který na svých sociálních sítích oznámil příchod hned tří nových hráček.

Asi největší bombou je přestup brankářky Elišky Drbalové, která dosud sbírala zkušenosti pouze ve střešovickém Tatranu. Svými skvělými výkony se zde vyhoupla do pozice stabilně nasazované gólmanky, nechyběla v top desítce finální nominace ankety Brankářky sezony 2023/24 a nechybí jí ani zkušenosti z obou ženských reprezentací. "V Elišce získáváme kvalitu, zkušenosti a osobnost do kabiny. Dlouho naše spojení vypadalo jako nereálné, o to větší mám radost, že se to letos konečně povedlo," uvádí v oficiální klubové zprávě hlavní trenér ženského FBC Jakub Robenek.

Tento lodivod jednoho z nejúspěšnějších ženských florbalových týmů současnosti může navíc počítat rovnou s dalšími dvěma posilami, které jsou shodně ze zahraničí. Z polských vod přichází do Ostravy nadějná Martyna Grądzka, která v minulé sezoně oslavila mistrovský titul s klubem Olimpia Osowa Gdańsk. Kromě toho nechyběla ani na juniorském mistrovství světa a také díky tomu tak figurovala jako číslo jedna v nedávném finském draftu.

Jako poslední se do extraligového klubu FBC Ostrava vydává také slovenská posila v podobě obránkyně Veroniky Tvrdé. Ta se v minulém florbalovém ročníku radovala z prvenství ve slovenské extralize a v dresu Kysuckého Nového Mesta byla jedenáctou nejproduktivnější florbalistkou místní ligy.

Sparta získala Pešata

Daleký přesun čeká Lukáše Pešata, který se v nové sezoně přesouvá z ostravského FBC do pražské Sparty. Ta se stane již jeho čtvrtým působištěm v elitní mužské florbalové soutěži, neboť si kromě čtyřletého působení v FBC zahrál také za Vítkovice nebo Otrokovice. "Po sezoně 2023/24 mi končila smlouva v FBC Ostrava, takže jsem se spojil s FAP Agency a společně jsme hledali nejlepší varianty, jak se zase někam posunout. Se Spartou jsme rychle našli společnou řeč, a tak se věci daly do pohybu," uvádí sám Lukáš Pešat důvody svého přestupu v rozhovoru pro klubový web.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se