Nováčci v ženských ligách! Kdo nově obsadil místa v celostátních soutěžích?

Utkání východní skupiny 1. ligy žen Židenice – Třinec | foto: K1 Florbal Židenice

Start nového ročníku celostátních ženských soutěží se kvapem blíží a je proto potřeba přiblížit si všechny jeho nastalé změny. Celkový přehled změn a nových účastníků jednotlivých soutěží naleznete v tomto přehledu.


Extraliga žen

Nejvyšší ženská soutěž prošla před startem sezony 2023/24 velkými změnami a v novém ročníku se v ní tak představí spousta nových tváří. Svého práva na účast v Extralize žen se totiž vzdal nejprve Jičín, následně ji nepřihlásil ani Start98. 

Po krátkém jednání se však situace v nejvyšší ženské lize ustálila a nový ročník si zahraje dohromady jedenáct celků. V Extralize žen se objeví nově kluby FBC Intevo Třinec, K1 Florbal Židenice a TJ Znojmo LAUFEN CZ. 

Brněnské Židenice jsou jako jediné tváří staronovou. Do nejvyšší ženské ligy se dračice vracejí po jednoleté pauze. Jsou vítězkami 1. ligy žen, ve finále si poradily ve třech kláních s Třincem. Celek ze druhého největšího města v Česku bude chtít navázat na úspěšné roky před pádem.

Zajímavé pak bude sledovat jejich finálového soupeře, florbalistky Třince, které se v předchozím ročníku 1. ligy žen umístily na druhém místě a do elitní soutěže postoupily po vítězství v baráži. Slezanky čeká vůbec první sezona mezi elitou. Kádr je složen ze zajímavých jmen, řada z nich v minulosti prošla extraligou.

Jako poslední se do ženské extraligy probojovalo prvoligové Znojmo. To se v minulém ročníku umístilo na čtvrtém místě východní skupiny 1. ligy žen a po prohře se Židenicemi skončilo i přes své ambice již ve čtvrtfinále. Jihomoravanky doplnily jedno z na poslední chvíli uvolněných míst. V nejvyšší soutěži se objeví poprvé v historii a bude velmi zajímavé sledovat, jak se Znojmu povede. Zároveň se stane devatenáctým týmem, jehož mužský i ženský tým hrál nejvyšší soutěž.

Novinkou extraligy je také fakt, že v této sezoně žádný tým přímo nesestoupí do nižší soutěže.

1. liga žen

Součástí druhé nejvyšší ženské soutěže budou v sezoně 2023/24 celky Panthers Praha a Mladé Boleslavi. Ty v předchozím ročníku obsadily poslední dvě příčky extraligové tabulky a utkaly se i ve vzájemném druhém kole play-down.

V tom se více dařilo florbalistkám z Prahy a Florbalovou akademii tak čekal přímý sestup. V následné baráži však Pantherky nestačily na prvoligový Třinec, který je nahradil v nejvyšší ženské soutěži a Pražanky tak čeká sezona v 1. lize žen.

Mezi nováčky prvoligové soutěže přivítáme také FAT PIPE Tigers Start98, který se dobrovolně vzdal svého práva na účast v Extralize žen a zahraje si tak ve druhé nejvyšší lize skupině západ. Nováčkem na západě je českobudějovický Meťák, který nahradil jiný jihočeský celek Banes Florbal Soběslav. Kromě něj neuvidíme v 1. lize ani Bivojky z Litvínova.

Ve východním bloku pak nově nastoupí celek FbK Horní Suchá, který je pouze však převtělením Torpeda Havířov. V jeho řadách pak nalezneme známá jména jako Andrea Pastušková nebo Radka Niemczyková, což je majitelka čerstvého extraligového titulu s FBC Ostravou.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se