Nová videoplatforma fanoušky láká. Jaký byl její první měsíc?

Ceskyflorbal.tv, Ilustrační foto | foto: Český florbal

Videoplatforma ceskyflorbal.tv za sebou má měsíc ostrého provozu. A tato v českém sportovním prostředí unikátní novinka přilákala už více než tisíc předplatitelů. Na platformě fanoušci mohli kromě Livesport Superligy, Extraligy žen a 1. ligy mužů sledovat Euro Floorball Tour žen a Českému florbalu se podařilo vyjednat také na utkání Jižní konference Poháru mistrů. Součástí platformy jsou i zápasy mládežnických a neelitních lig.


Do nové platformy ceskyflorbal.tv, kterou provozuje společnost StayLive, se registrovalo již téměř šest a půl tisíce florbalových fanoušků. Více než tisícovka z nich využila rovněž možnost zakoupení předplatného. "Se startem projektu jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že na českém sportovním poli je náš přístup nový, očekávaně vyvolal u některých fanoušků reakci. Počet předplatitelů a prodaných balíčků ale ukazuje, že naše cesta je správná. My jí věříme a jsem rád, že to tak mají i naši fanoušci, kterých každým dnem přibývá," komentuje první měsíc ředitel marketingu a komunikace Roman Urbář.

Jako první mohli příznivci sledovat na platformě turnaj reprezentace Euro Floorball Tour, který ukázal potenciál. Duely české reprezentace byly pro fanoušky v České republice zdarma, zápasy ale sledovaly stovky diváků ze zahraničí. Českému florbalu se pak podařilo domluvit i vysílání utkání z Poháru mistrů. "Cílem je fanouškům přinést co nejlepší obsah, nyní jednáme také o českých zápasech Euro Floorball Tour ve Finsku a ve Švédsku, chceme utkání doplnit o český komentář, který chceme zajistit ke každému zápasu, aby fanoušek měl co nejlepší zážitek i servis," vysvětluje Urbář.

Podle něj je jedním z hlavních cílů platformy ceskyflorbal.tv co nejvíce zlepšit kvalitu videoobsahu z florbalových soutěží. "Zápasy Euro Floorball Tour, Poháru mistrů z České republiky či vybraná utkání Livesport Superligy mohli zhlédnout fanoušci v top kvalitě, a to je náš dlouhodobý cíl. Nová platforma oddíly motivuje k lepší produkci a dává větší možnosti v rámci analýzy kvality přenosů. Klubům pravidelně dáváme zpětnou vazbu. Každý nový začátek nese i dílčí problémy, ale chtěl bych poděkovat i oddílům, které ve většině odvádí velmi dobrou práci a snaží se neustále posunout," pochvaluje si Urbář. V rámci obsahu plánuje Český florbal podpořit produkčně či finančně více než 100 přenosů v této sezoně, čímž pomůže klubům ke zvýšení kvality vysílání.

Videoplatforma nabízí obsah i bez nutnosti zakoupení předplatného. Zdarma jsou k dispozici pozápasové rozhovory a sestřihy. Každý týden pak je ke zhlédnutí minimálně jeden zápas z elitních soutěží zdarma. "Chceme umožnit těm, kteří ještě nemají zakoupené předplatné, aby se přesvědčili, že videoplatforma přináší obsah, který za to stojí. Čísla sledovanosti u zápasu zdarma mají nadprůměrné hodnoty i oproti číslům z minulé sezony, jsme rádi, že fanoušci si cestu k obsahu v prvních týdnech našli," říká Urbář, který dodává, že na základě analytických dat tráví průměrný fanoušek sledováním florbalu mnohem více času než dříve. "Pokud porovnáme odsledované hodiny živých zápasů na videoplatformě s minulou sezonu, kdy byla utkání zdarma, jsme aktuálně na 80 % času, který fanoušci tráví sledováním živých utkání z elitních soutěží," odhaluje.

Do konce září je navíc možné využít 10% slevu na roční předplatné, 25% doživotní slevu pak dostali ti, kteří se zaregistrovali ke sledování přenosů v minulé sezoně. Poslední akcí je 50% sleva na první měsíc sledování, ta platí až do konce října. Veškeré informace najdete zde.

Kromě elitního florbalu mohou fanoušci sledovat také přenosy z neelitního a mládežnického florbalu, a to díky revoluční technologii kamer fungujících na bázi umělé inteligence (AI), kterou nyní disponuje 14 hal v České republice a postupně přibydou další. Aktuálně jsou tyto přenosy zdarma, postupně budou taktéž dostupné v rámci samostatného předplatného. Více jsme psali zde.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se