Dvě posily pro ženy Chodova! Připojí se k nim dvě tahounky partnerského Startu98

Kapitánka Startu98 Kristýna Vejvodová | foto: Matěj Pašek/FAT PIPE Tigers Start98

První pohyby v kádru hlásí na Jižním Městě také v rámci žen. Extraligový tým získal před novou sezonou dvě posily z partnerského Startu98. Chodov přivedl kapitánku Kristýnu Vejvodovou a nejproduktivnější hráčku Tigers Kateřinu Kovaříkovou.


První posilou je zkušená 26letá florbalistka Vejvodová. S florbalem začala na Vinohradech, kde také posbírala první starty v nejvyšší soutěži. Po sestupu SKV do 1. ligy a neúspěšném pokusu o návrat se přesunula do sestavy Ivanti Tigers Jižní Město a po sloučení bývalého hegemona se Startem98 se zařadila mezi nejvýraznější opory jihoměstského celku, kde plnila roli kapitánky. V aktuálním ročníku si připsala 34 bodů (14+20), další do své sbírky přidá v sestavě partnerského Chodova.

"Poslední rok jsem měla pocit, že stagnuji a nic mě nenutí posouvat se dál. Věřím, že Chodov jakožto extrémně ambiciózní tým mi umožní na sobě více pracovat, herně se rozvinout a konečně bojovat o nejvyšší příčky," říká v oficiální zprávě na webu třetího celku uplynulé sezony Vejvodová.

22letá odchovankyně Děkanky Kovaříková za sebou má nejlepší sezonu v Extralize žen. V uplynulém ročníku zaznamenala 45 bodů a s 32 brankami byla třetí nejlepší střelkyní soutěže. V nejlepší české ženské lize debutovala Kovaříková v sezoně 2018/19 v dresu Ivanti Tigers Jižní Město a v kádru setrvala i po sloučení oddílu se Startem98.

Nyní se převlékne do modro-bílých barev Chodova. "Už bylo na čase udělat změnu a jsem ráda, že je to právě Chodov. Je to silný tým s velkým potenciálem. Myslím, že to je pro mě správný krok. Chci se dál zlepšovat a i větší konkurence na Chodově a zkušenější hračky tomu určitě pomohou," říká k přestupu Kovaříková.

Kateřina Kovaříková byla v sezoně 2022/23 nejproduktivnější hráčkou Startu98 | foto: Matěj Pašek/FAT PIPE Tigers Start98

Ve stejné sezoně, v níž si připsala první starty v ženské extralize, debutovala také v juniorské reprezentaci. Jejím prvním kláním byl 8. listopadu 2018 duel proti Švédsku v rámci turnaje EFT ve švýcarském Neuchatelu. V kádru se udržela i přes covidový zásah a v září 2021 byla součástí výpravy, která na odloženém šampionátu v Uppsale vybojovala bronzové medaile a stála i u historicky prvního triumfu nad Švédkami v historii ženského florbalu.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se